SupportCandy - en to ro_RO translation catalogue (726 entries)

en:  Default Login on support page.
ro_RO: Autentificare implicită pe pagina de suport.

en:  Individual Ticket Page
ro_RO: Pagina individuală de tichet

en: %1$s added extra ticket users to %2$s
ro_RO: %1$s a adăugat utilizatori suplimentari la %2$s

en: %1$s changed %2$s from %3$s to %4$s
ro_RO: %1$s a schimbat %2$s de la %3$s la %4$s

en: %1$s changed %2$s to %3$s
ro_RO: %1$s a schimbat %2$s la %3$s

en: %1$s changed assign agent from %2$s to %3$s
ro_RO: %1$s a schimbat agentul repartizat de la %2$s la %3$s

en: %1$s changed assign agent to %2$s
ro_RO: %1$s a schimbat agentul repartizat cu %2$s

en: %1$s changed category from %2$s to %3$s
ro_RO: %1$s a schimbat categoria de la %2$s la %3$s

en: %1$s changed category to %2$s
ro_RO: %1$s a schimbat categoria în %2$s

en: %1$s changed extra ticket users from  %2$s to %3$s
ro_RO: %1$s a schimbat utilizatorii suplimentari ai tichetului de la %2$s la %3$s

en: %1$s changed extra ticket users from %2$s to %3$s
ro_RO: %1$s a schimbat utilizatorii suplimentari ai tichetului de la %2$s la %3$s

en: %1$s changed priority from %2$s to %3$s
ro_RO: %1$s a schimbat prioritatea de la %2$s la %3$s

en: %1$s changed priority to %2$s
ro_RO: %1$s a schimbat prioritatea în %2$s

en: %1$s changed raised by from %2$s to %3$s
ro_RO: %1$s a schimbat autorul de la %2$s la %3$s

en: %1$s changed raised by to %2$s
ro_RO: %1$s a schimbat autorul tichetului cu %2$s

en: %1$s changed status from %2$s to %3$s
ro_RO: %1$s a schimbat starea de la %2$s la %3$s

en: %1$s changed status to %2$s
ro_RO: %1$s a schimbat starea în %2$s

en: %1$s changed ticket_widget to %2$s
ro_RO: %1$s a schimbat ticket_widget în %2$s

en: %1$s changed to %2$s
ro_RO: %1$s schimbat cu %2$s

en: %1$s for steps to get Site Key and Secret Key for Google Recaptcha.
ro_RO: %1$s pentru pașii necesari obținerii Cheii de site și Cheii secrete pentru Google reCaptcha.

en: %1$s removed %2$s
ro_RO: %1$s a înlăturat %2$s

en: %d %s ago
ro_RO: %d %s în urmă

en: (Optional) Email will only send when all condition matches.
ro_RO: (Opțional) Email-ul va fi trimis cand toate condițiile se îndeplinesc.

en: (Optional) Enter additional recepient email addresses to whom you want to send email notifications as raised by user. One email per line.
ro_RO: (Opțional) Introdu adrese suplimentare de email la care vrei sa trimiți notificări create de utilizator. O adresă pe rând.

en: (Optional) Enter additional recipient email address. One email per line.
ro_RO: (Opțional) Introdu adresele de email ale destinatarilor suplimentari. O adresă de email pe rând.

en: (Optional) When recipients reply to the notification from their inbox, reply will be sent to this email address.
ro_RO: (Opțional) Când destinatarii răspund la notificare din căsuța lor de mesaje, răspunsul va fi trimis la această adresă de email.

en: (all agents)
ro_RO: (toți agenții)

en: +Add New
ro_RO: +Adaugă

en: 1/3 width of Row
ro_RO: Lățime 1/3 din rând

en: <i>Set cron in your hosting control panel to execute below command every minute -</i>
ro_RO: <i>În panoul de control al furnizorului tău de găzduire, setează cron să execute următoarea comandă la câteva minute -</i>

en: <p><strong>{last_reply_user_name}</strong> wrote:</p><p>{last_reply}</p><p>{ticket_url}</p><p>{ticket_history}</p>
ro_RO: <p><strong>{last_reply_user_name}</strong> a scris:</p><p>{last_reply}</p><p>{ticket_url}</p><p>{ticket_history}</p>

en: <p>Dear {customer_name},</p><p>Thank you for creating a ticket. We confirm that we have received your ticket and you will soon hear back from us.</p><p>Your ticket id is #{ticket_id}. You will get an email notification after we post a reply to your ticket. However, in case the email notification fails, then you can check your ticket status at the link below:</p><p>{ticket_url}</p>
ro_RO: <p>Dragă {customer_name},</p><p>Îți mulțumim pentru tichet. Confirmăm că am primit tichetul tău și îți vom răspunde în cel mai scurt timp.</p><p>ID-ul tichetului tău este #{ticket_id}. Vei primi o notificare pe email când îți vom răspunde. În cazul în care nu primești notificare pe email, poți verifica starea tichetului tău aici:</p><p>{ticket_url}</p>

en: <p>Dear {customer_name},</p><p>Thank you for creating ticket. We confirm that we have received your ticket and you will soon here back from us.</p><p>Your ticket id is #{ticket_id}. You will get email notification after we post reply in your ticket but in case email notification failed, you can check your ticket status on below link:</p><p>{ticket_url}</p>
ro_RO: <p>Dragă {customer_name},</p><p>Îți mulțumim pentru tichet. Confirmăm că am primit tichetul tău și îți vom răspunde în cel mai scurt timp.</p><p>ID-ul tichetului tău este #{ticket_id}. Vei primi o notificare pe email când îți vom răspunde. În cazul în care nu primești notificare pe email, poți verifica starea tichetului tău aici:</p><p>{ticket_url}</p>

en: <p>Dear {customer_name},</p><p>We have received your ticket and confirmation has been sent to your email address&nbsp;{customer_email}.</p><p>Your ticket id is #{ticket_id}. You will get email notification after we post reply in your ticket but in case email notification failed, you can check your ticket status on below link:</p><p>{ticket_url}</p>
ro_RO: <p>Dragă {customer_name},</p><p>Am primit tichetul tău și am trimis o confirmare pe adresa de email&nbsp;{customer_email}.</p><p>ID-ul tichetului tău este #{ticket_id}. Vei primi notificări pe email când vom răspunde. În cazul în care nu primești aceste notificări, poți verifica starea tichetului tău aici:</p><p>{ticket_url}</p>

en: <p>Dear {customer_name},</p><p>Your ticket #{ticket_id} has been closed. We hope you are satisfied with our support.</p><p>If you have some further queries on this ticket, please feel free to reply same ticket. For queries not related to this ticket, please create new ticket.</p><p>{ticket_url}</p>
ro_RO: <p>Dragă {customer_name},</p><p>Tichetul tău cu ID #{ticket_id} a fost închis. Sperăm că ești mulțumit de suportul oferit.</p><p>Dacă mai ai nelămuriri legate de același subiect, poți răspunde în continuare la acest tichet. Pentru alte subiecte, te rugăm să deschizi un tichet nou.</p><p>{ticket_url}</p>

en: <p>You have received new ticket from&nbsp;<strong>{customer_name}</strong>!</p><p>Below are details of the ticket:</p><p><strong>Subject:</strong>&nbsp;{ticket_subject}</p><p><strong>Description:</strong></p><p>{ticket_description}</p><p>{ticket_url}</p>
ro_RO: <p>Ai primit un tichet nou de la&nbsp;<strong>{customer_name}</strong>!</p><p>Mai jos sunt detaliile tichetului:</p><p><strong>Subiect:</strong>&nbsp;{ticket_subject}</p><p><strong>Descriere:</strong></p><p>{ticket_description}</p><p>{ticket_url}</p>

en: ASC
ro_RO: Ascendent

en: Action
ro_RO: Acțiune

en: Action Bar Color
ro_RO: Culoarea barei de acțiuni

en: Action Button
ro_RO: Buton de acțiuni

en: Actions
ro_RO: Acțiuni

en: Add
ro_RO: Adaugă

en: Add New
ro_RO: Adaugă

en: Add New Agent
ro_RO: Adaugă agent nou

en: Add New Category
ro_RO: Adaugă categorie nouă

en: Add New Form Field
ro_RO: Adaugă un câmp nou pentru formular

en: Add New Priority
ro_RO: Adaugă prioritate nouă

en: Add New Role
ro_RO: Adaugă rol nou

en: Add New Status
ro_RO: Adaugă stare nouă

en: Add Note
ro_RO: Adaugă notă

en: Add filter item
ro_RO: Adaugă element de filtrare

en: Add list item
ro_RO: Adaugă element în listă

en: Add new agent only field
ro_RO: Adaugă un câmp nou doar pentru agenți

en: Add new email notification
ro_RO: Adaugă o nouă notificare prin email

en: Added successfully.
ro_RO: Adăugat.

en: Additional Recipients
ro_RO: Destinatari suplimentari

en: Advance Filter Apply Button
ro_RO: Buton de aplicare a filtrelor avansate

en: Advance Filter Close Button
ro_RO: Buton de închidere a filtrelor avansate

en: Advance Filter Save Button
ro_RO: Buton de salvare a filtrelor avansate

en: Advanced Settings
ro_RO: Setări avansate

en: Agent Created
ro_RO: Agent creat

en: Agent Name
ro_RO: Nume agent

en: Agent Only Fields
ro_RO: Cămpuri doar pentru agent

en: Agent Roles
ro_RO: Rolurile agentului

en: Agent Setting
ro_RO: Setări agent

en: Agent Settings
ro_RO: Setări agent

en: Agent Ticket Filters
ro_RO: Filtre tichet agent

en: Agent Ticket List
ro_RO: Lista tichete agent

en: Agent View
ro_RO: Vedere agent

en: Agent added successfully.
ro_RO: Agent adăugat.

en: Agent already exist.
ro_RO: Agentul există deja.

en: Agent deleted successfully.
ro_RO: Agent șters.

en: Agents
ro_RO: Agenți

en: Align
ro_RO: Aliniere

en: All Tickets
ro_RO: Toate tichetele

en: All threads in decending order except last reply
ro_RO: Toate răspunsurile în ordine descendentă, mai puțin ultimul răspuns

en: Allow Attachment
ro_RO: Permite atașament

en: Allow Captcha
ro_RO: Permite captcha

en: Allow REST API
ro_RO: Permite REST API

en: Allow Reply Confirmation
ro_RO: Permite confirmarea răspunsului

en: Allow Reply to Closed Tickets
ro_RO: Permite răspunsul la tichete închise

en: Allow attachment option in create ticket and reply ticket form.
ro_RO: Permite atașamente în formularul de creare tichet și formularul de răspuns tichet.

en: Allow customer to close ticket
ro_RO: Permite clientului să închidă tichetul

en: Allow guest ticket
ro_RO: Permite tichet oaspete

en: Allow rich text editor for guest ticket
ro_RO: Permite editor de text îmbogățit pentru tichetele oaspeților

en: Allowed
ro_RO: Permis

en: Already available in list.
ro_RO: Deja disponibil în listă.

en: An error occured while creating category.
ro_RO: A apărut o eroare la crearea categoriei.

en: An error occured while creating custom field.
ro_RO: A apărut o eroare la adăugarea câmpului personalizat.

en: An error occured while creating email notification.
ro_RO: A apărut o eroare la crearea notificării pe email.

en: An error occured while creating priority.
ro_RO: A apărut o eroare la crearea priorității.

en: An error occured while creating status.
ro_RO: A apărut o eroare la adăugarea stării.

en: An error occured while deleting email notification.
ro_RO: A apărut o eroare la ștergerea notificării pe email.

en: Anyone can see
ro_RO: Toată lumea poate vedea

en: Appearance
ro_RO: Aspect

en: Appearance Settings
ro_RO: Setări de aspect

en: Applicable for customer only.
ro_RO: Se aplică doar pentru clienți.

en: Applicable for subscriber role only.
ro_RO: Se aplică doar la rolul de abonat.

en: Apply Filter
ro_RO: Aplică filtru

en: Are you sure to close this ticket?
ro_RO: Ești sigur că vrei să închizi acest tichet?

en: Are you sure to delete these tickets permanently?
ro_RO: Ești sigur că vrei să ștergi aceste tichete definitiv?

en: Are you sure to delete these tickets?
ro_RO: Ești sigur că vrei să ștergi aceste tichete?

en: Are you sure to delete this thread?
ro_RO: Ești sigur că vrei să ștergi acest răspuns?

en: Are you sure to delete this ticket permanently?
ro_RO: Ești sigur că vrei să ștergi acest tichet definitiv?

en: Are you sure to restore these tickets?
ro_RO: Ești sigur că vrei să restaurezi aceste tichete?

en: Are you sure to restore this ticket?
ro_RO: Ești sigur că vrei să restaurezi acest tichet?

en: Are you sure?
ro_RO: Ești sigur?

en: Assign Agent
ro_RO: Repartizează agent

en: Assign assigned me
ro_RO: Repartizează repartizatele personale

en: Assign assigned others
ro_RO: Repartizează repartizatele altora

en: Assign unassigned
ro_RO: Repartizează nerepartizatele

en: Assigned Agent
ro_RO: Agent repartizat

en: Assigned Agents
ro_RO: Agenți repartizați

en: Attach file
ro_RO: Atașează fișier

en: Attached file type not allowed!
ro_RO: Tipul de fișier atașat nu este permis!

en: Attachment max filesize(MB)
ro_RO: Dimensiunea maximă a atașamentului (MB)

en: Attachments
ro_RO: Atașamente

en: Auto Refresh : Off
ro_RO: Reîmprospătare: Oprit

en: Auto Refresh : On
ro_RO: Reîmprospătare: Pornit

en: Auto Refresh Default Status
ro_RO: Stare implicită pentru reîmprospătarea automată

en: Awaiting agent reply
ro_RO: Aștept răspuns agent

en: Awaiting customer reply
ro_RO: Aștept răspuns client

en: BCC (Comma separated list)
ro_RO: BCC (Listă separată prin virgulă)

en: Background Color
ro_RO: Culoare de fundal

en: Background color
ro_RO: Culoare de fundal

en: Background color of container for all screens including ticket list, open ticket, create ticket, etc.
ro_RO: Culoarea de fundal a containerului pentru toate ecranele, inclusiv lista de tichete, tichet deschis, creează tichet etc.

en: Background color of priority.
ro_RO: Culoarea de fundal a priorității.

en: Background color of status.
ro_RO: Culoarea de fundal a stării.

en: Blockquote
ro_RO: Citat

en: Body for email to send. Use macros for ticket specific details. Macros will get replaced by its value while sending an email.
ro_RO: Corpul mesajul email trimis. Folosește funcții automat pentru detaliile specifice ale tichetului. Funcțiile automate vor fi inlocuite cu valori în momentul trimiterii.

en: Bold
ro_RO: Aldin

en: Border Color
ro_RO: Culoare contur

en: Bottom
ro_RO: Jos

en: Browser
ro_RO: Navigator

en: Bulleted list
ro_RO: Listă punctată

en: Calender date format
ro_RO: Format dată calendar

en: Cancel
ro_RO: Anulează

en: Cancel Button
ro_RO: Buton de anulare

en: Category
ro_RO: Categorie

en: Category Name
ro_RO: Nume categorie

en: Category added successfully.
ro_RO: Categorie adaugată.

en: Category deleted successfully.
ro_RO: Categorie ștearsă.

en: Category order saved.
ro_RO: Ordinea categoriilor salvată.

en: Change Agent Fields
ro_RO: Schimbă câmpurile agentului

en: Change Raised By
ro_RO: Schimbă autorul

en: Change Raised By assigned me
ro_RO: Schimbă autorul unui tichet repartizat ție

en: Change Raised By assigned others
ro_RO: Schimbă autorul unui tichet repartizat altora

en: Change Raised By unassigned
ro_RO: Schimbă autorul unui tichet nerepartizat

en: Change Status
ro_RO: Schimbă stare

en: Change Ticket Category
ro_RO: Schimbă categoria tichetului

en: Change Ticket Priority
ro_RO: Schimbă prioritatea tichetului

en: Change Ticket Status
ro_RO: Schimbă stare tichet

en: Change agentonly fields assigned me
ro_RO: Schimbă câmpurile de agent ale unui tichet repartizat ție

en: Change agentonly fields assigned others
ro_RO: Schimbă câmpurile de agent ale unui tichet repartizat altora

en: Change agentonly fields unassigned
ro_RO: Schimbă câmpurile de agent ale unui tichet nerepartizat

en: Change status assigned me
ro_RO: Schimbă stare repartizat ție

en: Change status assigned others
ro_RO: Schimbă stare repartizat altora

en: Change status unassigned
ro_RO: Schimbă stare nerepartizat

en: Change ticket fields assigned me
ro_RO: Schimbă câmpurile tichetului repartizat ție

en: Change ticket fields assigned others
ro_RO: Schimbă câmpurile tichetului repartizat altora

en: Change ticket fields unassigned
ro_RO: Schimbă câmpurile tichetului nerepartizat

en: Cheating huh?
ro_RO: Trișezi?

en: Checkbox
ro_RO: Căsuță de bifare

en: Checked
ro_RO: Bifat

en: Checked or Unchecked Don't Notify Owner checkbox in create ticket.
ro_RO: Caseta "Nu notifica autorul" bifată sau nebifată, în formularul de creare tichet.

en: Click Here
ro_RO: Clic aici

en: Click Here to Login
ro_RO: Clic aici pentru autentificare

en: Click here to go to support page
ro_RO: Clic aici pentru a merge pe pagina de suport

en: Clone
ro_RO: Clonează

en: Clone Ticket
ro_RO: Clonează tichet

en: Close
ro_RO: Închide

en: Close Button
ro_RO: Buton de închidere

en: Close Ticket
ro_RO: Închide tichet

en: Close ticket customer notification
ro_RO: Notificare către client la închiderea unui tichet

en: Close ticket status
ro_RO: Stare tichet închis

en: Closed
ro_RO: Închis

en: Color
ro_RO: Culoare

en: Color of action bar for all screens. This color also gets applied to container border
ro_RO: Culoarea barei de acțiuni pentru toate ecranele. Această culoare se aplică și la conturul containerului.

en: Conditions
ro_RO: Condiții

en: Confirm
ro_RO: Confirmă

en: Confirm Password
ro_RO: Confirmă parola

en: Contains
ro_RO: Conține

en: Continue as Guest
ro_RO: Continuă ca oaspete

en: Continue as Guest Button
ro_RO: Buton "Continuă ca oaspete"

en: Copy
ro_RO: Copiază

en: Create New Ticket
ro_RO: Creează tichet nou

en: Create Ticket Button (Action Bar)
ro_RO: Butonul creează tichet (bara de acțiuni)

en: Create Ticket Form
ro_RO: Formular de creare tichet

en: Create Ticket From Thread
ro_RO: Creează un tichet din acest răspuns

en: Create Ticket Page
ro_RO: Pagina de creare a tichetului

en: Create a new User
ro_RO: Creează un utilizator nou

en: Create new ticket from this thread
ro_RO: Creează tichet nou din acest răspuns

en: Cron Method
ro_RO: Metodă Cron

en: Cron Set-up Information
ro_RO: Informații pentru setare Cron

en: Cron Setting
ro_RO: Setare Cron

en: Current user email
ro_RO: Email utilizator curent

en: Current user name
ro_RO: Nume utilizator curent

en: Custom Fields
ro_RO: Câmpuri personalizate

en: Custom Url
ro_RO: Adresă web personalizată

en: Customer
ro_RO: Client

en: Customer Ticket Filters
ro_RO: Filtre tichet client

en: Customer Ticket List
ro_RO: Listă tichete client

en: Customer View
ro_RO: Vederea clientului

en: Customers
ro_RO: Clienți

en: DESC
ro_RO: Descendent

en: Date
ro_RO: Data

en: Date Closed
ro_RO: Dată închisă

en: Date Created
ro_RO: Data creării

en: Date Time
ro_RO: Data și ora

en: Date Updated
ro_RO: Data actualizării

en: Default
ro_RO: Implicit

en: Default Buttons (Action Bar)
ro_RO: Butoane implicite (bara de acțiuni)

en: Default Login
ro_RO: Autentificare implicită

en: Default Text
ro_RO: Text standard

en: Default category can not be deleted.
ro_RO: Categoria implicită nu poate fi ștearsă.

en: Default field can not be deleted.
ro_RO: Câmpul implicit nu poate fi șters.

en: Default order by
ro_RO: Ordonarea implicită

en: Default role can not be deleted.
ro_RO: Rolul implicit nu poate fi șters.

en: Default show/hide filters on ticket list on page load.
ro_RO: Arată/ascunde filtrele în lista de tichete, la încărcarea acesteia.

en: Default status of auto-refresh on ticket list on page load.
ro_RO: Starea implicită pentru reîmprospătarea automată, la încărcarea listei de tichete.

en: Default text for custom fields. If text is set, this text will appear in ticket after ticket creation.
ro_RO: Text standard pentru câmpurile personalizate. Dacă acest text este setat, va apărea în tichet după crearea lui.

en: Default ticket category
ro_RO: Categorie implicită tichet

en: Default ticket close status can not be deleted.
ro_RO: Starea implicită de închis a unui tichet nu poate fi ștearsă.

en: Default ticket priority
ro_RO: Prioritate implicită tichet

en: Default ticket priority can not be deleted.
ro_RO: Prioritatea implicită a tichetului nu poate fi ștearsă.

en: Default ticket status
ro_RO: Stare implicită tichet

en: Default ticket status can not be deleted.
ro_RO: Starea implicită a tichetului nu poate fi ștearsă.

en: Delete
ro_RO: Șterge

en: Delete Permanently
ro_RO: Șterge definitiv

en: Delete This Thread
ro_RO: Șterge acest răspuns

en: Delete Ticket
ro_RO: Șterge tichet

en: Delete Ticket Permanently
ro_RO: Șterge tichetul definitiv

en: Delete Tickets
ro_RO: Șterge tichete

en: Delete Tickets Permanently
ro_RO: Șterge tichetele definitiv

en: Delete assigned me
ro_RO: Șterge repartizat ție

en: Delete assigned others
ro_RO: Șterge repartizat altora

en: Delete this thread
ro_RO: Șterge acest răspuns

en: Delete unassigned
ro_RO: Șterge nerepartizat

en: Delete unassigned ticket capability.
ro_RO: Capabilitatea de a șterge un tichet nerepartizat.

en: Deleted
ro_RO: Șters

en: Deleted successfully.
ro_RO: Șters.

en: Description
ro_RO: Descriere

en: Description empty!
ro_RO: Descrierea este goală!

en: Detailed description of the ticket
ro_RO: Descriere detaliată a tichetului

en: Disable
ro_RO: Dezactivat

en: Do Not Notify Owner
ro_RO: Nu notifica autorul

en: Don't Notify Owner Checkbox
ro_RO: Casetă de bifare "Nu notifica autorul"

en: Don't notify owner
ro_RO: Nu notifica autorul

en: Download
ro_RO: Descarcă

en: Drop Down
ro_RO: Listă verticală

en: Easy & Powerful support ticket system for WordPress
ro_RO: Sistem ușor și puternic de suport, prin tichete, pentru Wordpress

en: Edit Agent
ro_RO: Modifică agent

en: Edit Agent Role
ro_RO: Modifică rol agent

en: Edit Buttons
ro_RO: Modifică butoanele

en: Edit Category
ro_RO: Schimbă categoria

en: Edit Form Field
ro_RO: Modifică câmp formular

en: Edit Priority
ro_RO: Modifică prioritatea

en: Edit Status
ro_RO: Modifică stare

en: Edit Subject
ro_RO: Modifică subiectul

en: Edit This Thread
ro_RO: Modifică acest răspuns

en: Edit Ticket Widget
ro_RO: Piesa editare tichet

en: Edit agent only field
ro_RO: Modifică câmpul doar pentru agenți

en: Edit email notification
ro_RO: Modifică notificarea pe email

en: Edit this thread
ro_RO: Modifică acest răspuns

en: Email Address
ro_RO: Adresă de email

en: Email Body
ro_RO: Mesaj email

en: Email Notification added successfully.
ro_RO: Notificarea pe email adaugată.

en: Email Notification clone successfull.
ro_RO: Notificare pe email clonată.

en: Email Notification delete successfull.
ro_RO: Notificarea pe email ștearsă.

en: Email Notification updated successfully.
ro_RO: Notificarea pe email actualizată.

en: Email Notifications
ro_RO: Notificări prin email

en: Email Subject
ro_RO: Subiect email

en: Emails to send by this name.
ro_RO: Email-uri de trimis cu acest nume.

en: Emails to send from this email.
ro_RO: Email-uri de trimis de pe acest email.

en: Emails will not be sent to these email addresses. New email should begin on new line.
ro_RO: Nu va fi trimis mesaj la aceste adrese de email. Fiecare adresă de email pe câte un rând.

en: Emails:
ro_RO: Email-uri:

en: Enable
ro_RO: Activat

en: Enable or Disable Do Not Notify Owner checkbox in create ticket.
ro_RO: Activează sau dezactivează caseta de bifare "Nu notifica autorul" în formularul de creare tichet.

en: Enable or disable Captcha in ticket form.
ro_RO: Activează sau dezactivează captcha în formularul tichetului.

en: Enable or disable GDPR condition on ticket form.
ro_RO: Activează sau dezactivează condițiile GDPR pe formularul de tichet.

en: Enable or disable REST API for SupportCandy.
ro_RO: Activează sau dezactivează REST API pentru SupportCandy.

en: Enable or disable Terms and Condition ticket form.
ro_RO: Activează sau dezactivează Termenii și Condițiile în formularul de tichet.

en: Enable or disable personal data retention policy .
ro_RO: Activează sau dezactivează politica de retenție a datelor personale.

en: Enable or disable personal information in ticket form.
ro_RO: Activează sau dezactivează informațiile personale în formularul de tichet.

en: Enable/Disable View More button in individual ticket thread. This will show full content of the thread if disabled.
ro_RO: Activează/Dezactivează butonul "Vezi mai multe" în conversația unui tichet. Dacă este dezactivat, va fi afișată toată conversația.

en: Enable/Disable attachement for guest in create ticket.
ro_RO: Activeaza/Dezactivează atașamentele pentru oaspeți, la crearea unui tichet.

en: Enable/Disable logout button on ticket list action bar.
ro_RO: Activează/Dezactivează butonul de dezautentificare în bara de acțiuni a listei de tichete.

en: Enables 'Close Ticket' button for customer inside open ticket screen.
ro_RO: Activează butonul "Închide tichet" pentru client, în cadrul unui tichet deschis.

en: Enables guest ticket facility. Guest will able to create ticket without needing them to have an user account on website. They can create ticket using their name and email address.
ro_RO: Activează funcția de tichet pentru oaspeți. Oaspeții vor putea să creeze tichete fără să fie nevoie să aibă un cont de utilizator pe site. Pot creea tichete folosind numele lor și adresa lor de email.

en: Enter Secret Key
ro_RO: Introdu cheia secretă

en: Enter Site Key
ro_RO: Introdu cheia site-ului

en: Enter secret key
ro_RO: Introdu cheia secretă

en: Enter site key
ro_RO: Introdu cheia site-ului

en: Enter your add-ons license keys here to receive updates for purchased add-ons. If your license key has expired, please renew your license.
ro_RO: Introdu cheile de licență pentru modulele cumpărate pentru a primi actualizări. Dacă ți-a expirat cheia de licență, o poți reînnoi.

en: Error
ro_RO: Eroare

en: Error: file format not supported!
ro_RO: Eroare: tipul fișierului nu este suportat!

en: Error: file size exceeded allowed limit!
ro_RO: Eroare: dimensiunea fișierului depășește limita admisă!

en: External
ro_RO: Extern

en: Extra Information
ro_RO: Informații suplimentare

en: Extra Ticket Users
ro_RO: Utilizatori suplimentari ai tichetului

en: Extra information about the field. Useful if you want to give instructions or information about the field for agent. Keep this empty if not needed.
ro_RO: Informații suplimentare despre câmp. Folositor dacă vrei să oferi instrucțiuni sau informații despre câmp către agent. Lasă gol dacă nu este necesar.

en: Extra information about the field. Useful if you want to give instructions or information about the field in create ticket from. Keep this empty if not needed.
ro_RO: Informații suplimentare despre câmp. Folositor dacă vrei să oferi instrucțiuni sau informații despre câmp formularul de creare tichet. Lasă gol dacă nu este necesar.

en: Field Label
ro_RO: Etichetă câmp

en: Field Name
ro_RO: Nume câmp

en: Field Options
ro_RO: Opțiunile câmpului

en: Field Type
ro_RO: Tipul câmpului

en: Field added successfully.
ro_RO: Câmp adăugat.

en: Field deleted successfully.
ro_RO: Câmp șters.

en: File Attachment
ro_RO: Atașament

en: File deleted successfully.
ro_RO: Fișier șters.

en: File size exceed allowed limit!
ro_RO: Dimensiunea fișierului depășește limita admisă!

en: Filter Widgets
ro_RO: Piese de filtrare

en: Filter label
ro_RO: Etichetă filtru

en: Filters
ro_RO: Filtre

en: First Name
ro_RO: Prenume

en: Footer
ro_RO: Subsol

en: Forgot your password?
ro_RO: Ai uitat parola?

en: Form field order saved.
ro_RO: Ordinea câmpurilor în formular salvată.

en: From
ro_RO: De la

en: From Email
ro_RO: De la email

en: From Name
ro_RO: De la nume

en: Full width of Row
ro_RO: Lățime maximă a rândului

en: GDPR Text
ro_RO: Text GDPR

en: General
ro_RO: Generale

en: General Settings
ro_RO: Setări generale

en: Guest User
ro_RO: Utilizator fără cont

en: Guest can upload files
ro_RO: Oaspetele poate încărca fișiere

en: Half width of Row
ro_RO: Lățime jumătate din rând

en: Header
ro_RO: Antet

en: Hide
ro_RO: Ascunde

en: Hide Filters
ro_RO: Ascunde filtrele

en: High
ro_RO: Urgentă

en: I agree the %1$s
ro_RO: Sunt de acord că %1$s

en: I agree the Terms & Conditions.
ro_RO: Sunt de acord cu Termenii și Condițiile

en: I am body!
ro_RO: Eu sunt corp!

en: I understand my personal information like Name, Email address, IP address etc will be stored in database.
ro_RO: Înțeleg că datele mele personale, cum ar fi nume, adresa de email și adresa IP, vor fi salvate în baza de date.

en: I'm not a robot
ro_RO: Nu sunt un robot

en: IP Address
ro_RO: Adresă IP

en: If disabled, will not be available in create ticket form. This will disable ability of customer to insert while creating ticket but agents can edit these values and remian visible in open ticket
ro_RO: Dacă este dezactivat, nu va fi disponibil în formularul de creare tichet. Asta va dezactiva posibilitatea clientului de a-l introduce, dar agenții pot modifica aceste valori care rămân vizibile în pagina tichetului.

en: If enabled guest will be able to use rich text editor.
ro_RO: Dacă este activat, oaspeții pot folosi editorul de text îmbogățit.

en: If you enable this setting then all tickets will be visible to all users and they can reply to each others tickets.
ro_RO: Dacă activezi această setare toate tichetele vor fi vizibile de toți utilizatorii și toți vor putea răspunde la orice tichet.

en: If you enable this setting, it will ask confirmation before submitting reply.
ro_RO: Dacă activezi această setare, va fi necesară o confirmare înainte de trimiterea răspunsului.

en: Ignore Emails
ro_RO: Email-uri ignorate

en: Image
ro_RO: Imagine

en: Image Attachment
ro_RO: Atașament imagine

en: In words (eg. 1 min ago)
ro_RO: In cuvinte (ex.: acum 1 minut)

en: Incorrect Email Address
ro_RO: Adresă de email incorectă

en: Incorrect URL!
ro_RO: Adresă web incorectă!

en: Incorrect email address!
ro_RO: Adresă de email incorectă!

en: Insert Macros
ro_RO: Introdu funcțiile automate

en: Insert category name.
ro_RO: Introdu numele categoriei.

en: Insert category name. Please make sure category name you are entering should not already exist.
ro_RO: Introdu numele categoriei. Asigură-te că numele introdus nu există deja.

en: Insert field label. Please make sure label you are entering should not already exist in agent only as well as ticket form fields.
ro_RO: Introdu eticheta câmpului. Asigură-te că eticheta pe care o introduci nu mai există în câmpurile agentului sau ale tichetului.

en: Insert field label. Please make sure label you are entering should not already exist.
ro_RO: Introdu eticheta câmpului. Asigură-te că eticheta pe care o introduci nu mai există.

en: Insert field options. New option should begin on new line.
ro_RO: Introdu opțiunile câmpului. Fiecare opțiune nouă începe pe rând nou.

en: Insert priority name. Please make sure priority name you are entering should not already exist.
ro_RO: Introdu numele priorității. Asigură-te că numele introdus nu există deja.

en: Insert status name. Please make sure status name you are entering should not already exist.
ro_RO: Introdu numele stării. Asigură-te că numele introdus nu există deja.

en: Invalid Action
ro_RO: Acțiune invalidă

en: Italic
ro_RO: Cursiv

en: Label
ro_RO: Etichetă

en: Label to represent ticket in email notification subject etc e.g. You may want to use this as a bug tracking then you can label it like issue #123, bug #132 etc. So that it should be  show in issue #123 or Bug #123. Please note this will only work in email subject. If you want to change all places, you will need to translate .pot
ro_RO: Etichetă care să reprezinte tichetul în subiectul notificărilor pe email. Dacă vei folosi acest lucru pentru urmărirea bug-urilor poți denumi eticheta Issue #123 sau Bug #123 etc. și va fi afișat ca Issue #123 sau Bug #123. Ține minte, acest lucru funcționează doar în subiectul mesajelor de email. Dacă vrei să schimbi acest lucru peste tot, va fi nevoie să traduci .pot

en: Last Name
ro_RO: Nume

en: Last Note
ro_RO: Ultima notă

en: Last note user email
ro_RO: Adresa de email a utilizatorului ultimei note

en: Last note user name
ro_RO: Numele de utilizator al utilizatorului ultimei note

en: Last reply
ro_RO: Ultimul răspuns

en: Last reply user email
ro_RO: Adresa de email a utilizatorului ultimului răspuns

en: Last reply user name
ro_RO: Numele de utilizator al utilizatorului ultimului răspuns

en: License
ro_RO: Licență

en: Link
ro_RO: Legătură

en: List order saved.
ro_RO: Ordinea în listă salvată.

en: Log Out
ro_RO: Dezautentificare

en: Login Form
ro_RO: Formular de autentificare

en: Login required
ro_RO: Autentificare necesară

en: Logout button
ro_RO: Buton dezautentificare

en: Low
ro_RO: Scăzută

en: Matches
ro_RO: Se potrivește

en: Maximum attachment size of file to be able to attach for attachment fields.
ro_RO: Dimensiunea maximă a fișierelor pe care le poți atașa la câmpurile de tip atașament.

en: Medium
ro_RO: Medie

en: Mine
ro_RO: Al meu

en: Modal Title
ro_RO: Titlu fereastră modală

en: Modal Window (Popup Screen)
ro_RO: Fereastră modală (ecran popup)

en: More Settings
ro_RO: Mai multe setări

en: Name
ro_RO: Nume

en: Need Help? Click Here!
ro_RO: Ai nevoie de ajutor? Clic aici!

en: New Ticket
ro_RO: Tichet nou

en: New Ticket!
ro_RO: Tichet nou!

en: New ticket customer confirmation
ro_RO: Confirmare către client a unui tichet nou

en: New ticket staff notification
ro_RO: Notificare către personal a unui tichet nou

en: No
ro_RO: Nu

en: No Agent Only Fields
ro_RO: Nu sunt câmpuri doar pentru agent

en: No Agent fields
ro_RO: Fără câmpuri de agent

en: No Agent only Fields
ro_RO: Nu există câmpuri de agent

en: No Ticket Fields
ro_RO: Nu sunt câmpuri de tichet

en: No Ticket fields
ro_RO: Fără câmpuri de tichet

en: No add-ons installed. See available add-ons - %1$s.
ro_RO: Nici un modul instalat. Vezi modulele disponibile - %1$s.

en: No filters found!
ro_RO: Nici un filtru găsit!

en: No matching data
ro_RO: Nu există date care se potrivesc

en: No matching users
ro_RO: Nici un utilizator nu se potrivește

en: No tickets found!
ro_RO: Nici un tichet găsit!

en: None
ro_RO: Nici unul

en: Not Allowed
ro_RO: Nepermis

en: Not Found
ro_RO: Negăsit

en: Notification Type
ro_RO: Tipul notificării

en: Number Only
ro_RO: Doar număr

en: Number of Tickets shown per page for agent view.
ro_RO: Număr de tichete afișat pe fiecare pagină, pentru vederea agentului.

en: Number of Tickets shown per page for customer view.
ro_RO: Număr de tichete afișat pe pagină, în vederea clientului.

en: Number of threads for ticket history macro.
ro_RO: Numărul de răspunsuri pentru istoricul tichetului cu funcții automate.

en: Number of tickets
ro_RO: Număr de tichete

en: Numbered list
ro_RO: Listă numerotată

en: Off
ro_RO: Oprit

en: On
ro_RO: Pornit

en: Once every minute
ro_RO: O dată pe minut

en: Only selected roles can reply to closed tickets.
ro_RO: Doar rolurile selectate pot răspunde la tichete închise.

en: Open
ro_RO: Deschis

en: Open Ticket Widget
ro_RO: Piesă tichet deschis

en: Operating System
ro_RO: Sistem de operare

en: Other Reply Form Buttons
ro_RO: Alte butoane de răspuns pentru formular

en: Pages
ro_RO: Pagini

en: Password
ro_RO: Parola

en: Password and confirm password does not match.
ro_RO: Parola și parola confirmată nu se potrivesc.

en: Personal Data Retention
ro_RO: Perioada de retenție pentru date personale

en: Personal Information
ro_RO: Informații personale

en: Please Sign Up
ro_RO: Autentifică-te

en: Please Use Google Recaptcha Version 2.0.
ro_RO: Folosește Google reCaptcha versiune 2.0

en: Please confirm password!
ro_RO: Confirmă parola!

en: Please confirm you are not a robot!
ro_RO: Confirmă că nu ești un robot!

en: Please enter correct email address!
ro_RO: Introdu o adresă corectă de email!

en: Please enter password!
ro_RO: Introdu o parolă!

en: Please enter username!
ro_RO: Introdu un nume de utilizator!

en: Please insert customer email
ro_RO: Introdu adresa de email a clientului

en: Please insert customer name
ro_RO: Introdu numele clientului

en: Please insert your email address
ro_RO: Introdu adresa ta de email

en: Please insert your email.
ro_RO: Introdu adresa ta de email.

en: Please insert your name
ro_RO: Introdu numele tău

en: Please insert your name.
ro_RO: Introdu numele tău.

en: Please select category.
ro_RO: Selectează categoria.

en: Please select priority.
ro_RO: Selectează prioritatea.

en: Please select width of the field in create ticket form.
ro_RO: Alege lățimea câmpului în formularul de tichet.

en: Please sign in
ro_RO: Autentifică-te

en: Please wait ...
ro_RO: Așteaptă...

en: Post Reply
ro_RO: Publică răspuns

en: Priority
ro_RO: Prioritate

en: Priority Name
ro_RO: Nume prioritate

en: Priority Visibility
ro_RO: Vizibilitate prioritate

en: Priority added successfully.
ro_RO: Prioritate adaugată.

en: Priority color and background color should not be same.
ro_RO: Culoare și fundalul priorității nu pot fi la fel.

en: Priority deleted successfully.
ro_RO: Prioritate ștearsă.

en: Priority order saved.
ro_RO: Ordinea priorităților salvată.

en: Private Note
ro_RO: Notă privată

en: Private note assigned me
ro_RO: Notă privată repartizată mie

en: Private note assigned others
ro_RO: Notă privată repartizată altora

en: Private note unassigned
ro_RO: Notă privată neatribuită

en: Private note unassigned ticket capability.
ro_RO: Notă privată nerepartizată capabilității tichetului.

en: Public Mode
ro_RO: Mod public

en: Radio Button
ro_RO: Buton radio

en: Raised By
ro_RO: Deschis de

en: Random
ro_RO: Aleatoriu

en: Recaptcha Type
ro_RO: Tip reCaptcha

en: Recipients
ro_RO: Destinatari

en: Refresh
ro_RO: Reîmprospătează

en: Register Button
ro_RO: Buton de înregistrare

en: Register Button
ro_RO: Buton de înregistrare

en: Register Now
ro_RO: Înregistrează-te acum

en: Register user on creating ticket
ro_RO: Înregistrează utilizator la crearea unui tichet

en: Register user upon create ticket if not exists (Guest User)
ro_RO: Înregistrează un utilizator la crearea unui tichet, dacă acesta nu există (utilizator oaspete)

en: Registered User
ro_RO: Utilizator înregistrat

en: Remember me
ro_RO: Ține-mă minte

en: Removed successfully.
ro_RO: Înlăturat.

en: Reply
ro_RO: Răspunde

en: Reply Form
ro_RO: Formular de răspuns

en: Reply Thread
ro_RO: Răspunde

en: Reply Thread (Agent)
ro_RO: Răspunde conversației (agent)

en: Reply Thread (Customer)
ro_RO: Răspunde conversației (client)

en: Reply assigned me
ro_RO: Răspunde repartizat ție

en: Reply assigned others
ro_RO: Răspunde repartizat altora

en: Reply form position
ro_RO: Poziția formularului de răspuns

en: Reply form position in open ticket page. 'Top' will load reply form above ticket threads and ticket threads will load in decending order. Whereas, 'Bottom' will load reply form below ticket thread and threads loaded in acending order.
ro_RO: Poziția formularului de răspuns în pagina de tichet. "Sus" va încărca formularul de răspuns deasupra conversației din tichet, în ordine descendentă. "Jos" va încărca formularul de răspuns sub conversația din tichet, cu răspunsurile aranjate ascendent.

en: Reply ticket notification
ro_RO: Notificare la răspunsul unui tichet

en: Reply to
ro_RO: Răspunde la

en: Reply to Closed Tickets
ro_RO: Răspunde la tichete închise

en: Reply unassigned
ro_RO: Răspunde la nerepartizate

en: Report Thread
ro_RO: Raportează răspuns

en: Required
ro_RO: Obligatoriu

en: Required fields can not be empty!
ro_RO: Câmpurile obligatorii nu pot fi goale!

en: Reset Button
ro_RO: Buton de resetare

en: Reset Default
ro_RO: Resetează la implicit

en: Reset Filters
ro_RO: Resetează filtrele

en: Reset Form
ro_RO: Resetează formular

en: Restore
ro_RO: Restaurează

en: Restore Deleted Tickets
ro_RO: Restaurează tichetele șterse

en: Restore Ticket
ro_RO: Restaurează tichete

en: Right to left
ro_RO: De la dreapta la stânga

en: Role
ro_RO: Rol

en: Save
ro_RO: Salvează

en: Save Changes
ro_RO: Salvează modificările

en: Save Filter
ro_RO: Salvează filtru

en: Save Settings
ro_RO: Salvează setări

en: Saved Filters
ro_RO: Filtre salvate

en: Search agent ...
ro_RO: Caută agent...

en: Search...
ro_RO: Caută...

en: Secret Key
ro_RO: Cheie secretă

en: Seen:
ro_RO: Văzut:

en: Select Condition
ro_RO: Alege condiția

en: Select Field
ro_RO: Selectează câmp

en: Select Role
ro_RO: Selectează rol

en: Select User
ro_RO: Selectează utilizator

en: Select agent role. You can create new role in Agent Roles section if needed.
ro_RO: Alege rolul agentului. Dacă este nevoie, poți crea roluri noi în secțiunea Roluri agent.

en: Select conditions to show this field in create ticket form. Visible if no conditions set. Visible if any one of added conditions matches while creating ticket.
ro_RO: Alege condițiile de afișare a câmpului în formularul de creare tichet. Este vizibil dacă nu există condiții. Vizibil dacă oricare din condițiile adăugate se potrivește la crearea tichetului.

en: Select event to send this email.
ro_RO: Alege evenimentul pentru care trimiți acest email.

en: Select field
ro_RO: Alege câmp

en: Select field type.
ro_RO: Alege tipul de câmp.

en: Select option
ro_RO: Alege opțiune

en: Select page in which shortcode is inserted. Create a page with shortcode [supportcandy] if not created yet. Fullwidth page template is recommended.
ro_RO: Alege pagina în care este folosit scurt-codul. Creează o pagină cu scurt-codul [supportcandy], dacă nu ai făcut asta deja. O pagină cu lățime maximă este recomandată.

en: Select roles who will receive email notifications. Assigned Agent will be none if type is New Ticket. If you want to automate assign agent for new ticket, you can purchase our <strong>Assign Agent Rules</strong> add-on.
ro_RO: Alege rolurile care vor primi notificări prin email. Agentul repartizat nu există dacă tipul este Tichet nou. Dacă vrei să automatizezi repartizarea unui agent la un tichet nou, poți cumpăra modulul nostru <strong>Assign Agent Rules</strong>.

en: Select statuses for unresolved filter in ticket list.
ro_RO: Selectează stările pentru filtre nerezolvate în lista de tichete.

en: Select the captcha type for Supportcandy on create ticket page.
ro_RO: Alege tipul de captcha pentru SupportCandy pe pagina de creare a unui tichet.

en: Select user to whome you want to make an agent.
ro_RO: Selectează utilizatorul pe care vrei să îl faci agent.

en: Select your terms and conditions page.
ro_RO: Alege pagina de Termeni și Condiții.

en: Selected users can see the widget.
ro_RO: Selectează utilizatorii care pot vedea piesa.

en: Sequential
ro_RO: Secvențial

en: Set image attachment behaviour in the ticket.
ro_RO: Setează comportamentul atașamentelor imagine în tichet.

en: Set retention period
ro_RO: Setează perioada de retenție

en: Set screen to which user should be redirected after successful ticket reply.
ro_RO: Setează ecranul la care este redirecționat utilizatorul după ce a răspuns unui tichet.

en: Set starting ticket id.
ro_RO: Setează de unde începe ID tichet.

en: Set time for which personal data should br reatained.
ro_RO: Setează cât timp for fi păstrate datele personale.

en: Settings
ro_RO: Setări

en: Settings saved.
ro_RO: Setări salvate.

en: Short description of the ticket.
ro_RO: Scurtă descriere a tichetului

en: Show
ro_RO: Arată

en: Show Filters
ro_RO: Arată filtrele

en: Show in Browser
ro_RO: Afișează în navigator

en: Show/Hide priority in individual ticket for customers.
ro_RO: Arată/Ascunde vizibilitatea în tichetul individual pentru clienți.

en: Show/hide ticket widget in open ticket.
ro_RO: Arată/Ascunde piesa editează tichet în pagina de tichet.

en: Sign In
ro_RO: Autentificare

en: Sign In Button
ro_RO: Buton de autentificare

en: Sign Out Button
ro_RO: Buton de dezautentificare

en: Sign in
ro_RO: Autentificare

en: Signature
ro_RO: Semnătură

en: Starting Ticket ID
ro_RO: ID tichet de început

en: Status
ro_RO: Stare

en: Status Name
ro_RO: Nume stare

en: Status added successfully.
ro_RO: Stare adaugată.

en: Status color and background color should not be same.
ro_RO: Culoare și fundalul stării nu pot fi la fel.

en: Status deleted successfully.
ro_RO: Stare ștreasă.

en: Status order saved.
ro_RO: Ordinea stărilor salvată.

en: Status to apply if 'Close Ticket' button clicked for a ticket.
ro_RO: Starea care se va aplica dacă se apasă butonul "Închide tichet" pentru un tichet.

en: Subject
ro_RO: Subiect

en: Subject for email to send.
ro_RO: Subiectul email-ului trimis.

en: Submit
ro_RO: Trimite

en: Submit Button
ro_RO: Buton de trimitere

en: Submit Note
ro_RO: Trimite notă

en: Submit Reply
ro_RO: Trimite răspuns

en: Submit Reply Button
ro_RO: Buton de trimitere răspuns

en: Submit Ticket
ro_RO: Trimite tichet

en: Success!
ro_RO: Succes!

en: Support
ro_RO: Suport

en: Support %s
ro_RO: Suport %s

en: Support Agents
ro_RO: Agenți de suport

en: Support Page
ro_RO: Pagina de suport

en: SupportCandy Captcha
ro_RO: Captcha SupportCandy

en: Tag
ro_RO: Etichetă

en: Templates
ro_RO: Șabloane

en: Term & Conditions & GDPR
ro_RO: Termeni și Condiții și GDPR

en: Terms & Canditions
ro_RO: Termeni și Condiții

en: Terms Page
ro_RO: Pagina de termeni

en: Terms and Conditions Text
ro_RO: Text Termeni și Condiții

en: Text Field
ro_RO: Câmp text

en: Text color of container for all screens including ticket list, open ticket, create ticket, etc.
ro_RO: Culoarea textului containerului pentru toate ecranele, inclusiv lista de tichete, tichet deschis, creează tichet etc.

en: Text color of priority.
ro_RO: Culoarea de text a priorității.

en: Text color of status.
ro_RO: Culoarea de text a stării.

en: Text to show on create ticket page.
ro_RO: Text afișat pe pagina de creare a tichetului.

en: Text to show on thank you screen.
ro_RO: Textul care va fi afișat pe pagina de mulțumire.

en: Textarea
ro_RO: Zonă de text

en: Thank you page
ro_RO: Pagină de mulțumire

en: Thank you page redirect url
ro_RO: Adresa web de redirecționare a paginii de mulțumire

en: Thank you text
ro_RO: Text de mulțumire

en: There is a new version of %1$s available. %2$sView version %3$s details%4$s or %5$supdate now%6$s.
ro_RO: Este disponibilă o versiune nouă a %1$s. %2$sVezi detaliile versiunii %3$s%4$s sau %5$sactualizează acum%6$s.

en: There is a new version of %1$s available. %2$sView version %3$s details%4$s.
ro_RO: Este disponibilă o versiune nouă a %1$s. %2$sVezi detaliile versiunii %3$s%4$s.

en: There is unposted text in the reply area. Are you sure you want to discard and proceed?
ro_RO: Există conținut nepublicat în zona de răspuns. Ești sigur că vrei să renunți?

en: This category will get applied for newly created ticket.
ro_RO: Această categorie va fi aplicată la tichetele noi create.

en: This email is already registered, please choose another one.
ro_RO: Acest email este deja înregistrat, folosește alt email.

en: This format will be applicable for input date fields (datepicker) for SupportCandy.
ro_RO: Acest format se aplică pentru toate câmpurile de tip dată (calendar) din SupportCandy.

en: This format will be applicable for thread log time.
ro_RO: Acest format se va aplica la data și ora răspunsurilor.

en: This is applicable for Ticket id being created for new ticket.
ro_RO: Se aplică la ID tichet pentru tichetele noi.

en: This is applicable only for Sequential ticket id type.
ro_RO: Se aplică doar pentru ID tichet de tipul secvențial.

en: This priority will get applied for newly created ticket.
ro_RO: Această prioritate va fi aplicată la tichetele noi create.

en: This status will be applied to the ticket if agent or any support staff post reply in ticket. 'Default' will not change status of the ticket in this case.
ro_RO: Această stare va fi aplicată tichetului dacă agentul sau alt personal de suport răspunde. "Implicit" nu va schimba starea tichetului în acest caz.

en: This status will be applied to the ticket if customer post reply in ticket. 'Default' will not change status of the ticket in this case.
ro_RO: Această stare va fi aplicată tichetului dacă clientul răspunde. "Implicit" nu va schimba starea tichetului în acest caz.

en: This status will get applied for newly created ticket.
ro_RO: Această stare va fi aplicată la tichetele noi create.

en: This username is already registered. Please choose another one.
ro_RO: Acest nume de utilizator este deja înregistrat. Folosește alt nume de utilizator.

en: This will be required to authorize your api requests. Store this at safe place in your application so that it should not be accessible to public.
ro_RO: Cheia va fi necesară pentru a autoriza cererile API. Păstrează cheia într-un loc sigur în aplicația ta, care nu poate fi accesat public.

en: Thread Date Format
ro_RO: Formatul datei pentru răspunsuri

en: Thread Info
ro_RO: Informații răspuns

en: Thread Source
ro_RO: Sursă conversație

en: Ticket
ro_RO: Tichet

en: Ticket Alice in Email Notification Subject
ro_RO: Alias-ul tichetului în subiectul notificărilor pe email

en: Ticket Categories
ro_RO: Categorii tichet

en: Ticket Category
ro_RO: Categorie tichet

en: Ticket Fields
ro_RO: Câmpuri tichet

en: Ticket Form Fields
ro_RO: Câmpuri pentru formularul de tichet

en: Ticket History Limit
ro_RO: Limita de istoric a tichetului

en: Ticket ID
ro_RO: ID tichet

en: Ticket Info
ro_RO: Informații tichet

en: Ticket Info
ro_RO: Informații tichet

en: Ticket Itself
ro_RO: Tichetul însuși

en: Ticket List
ro_RO: Listă de tichete

en: Ticket List Header
ro_RO: Antet lista de tichete

en: Ticket List Item Mouseover
ro_RO: Mouseover pe element în lista de tichete

en: Ticket Logs
ro_RO: Istoric tichet

en: Ticket Notifications
ro_RO: Notificări tichet

en: Ticket Permissions
ro_RO: Permisiuni tichet

en: Ticket Priorities
ro_RO: Priorități tichet

en: Ticket Reply
ro_RO: Răspuns tichet

en: Ticket Source
ro_RO: Sursă tichet

en: Ticket Status
ro_RO: Stare tichet

en: Ticket Statuses
ro_RO: Stări tichet

en: Ticket Submitted By
ro_RO: Tichet deschis de

en: Ticket Thread View More
ro_RO: Vezi mai multe în conversația unui tichet

en: Ticket URL
ro_RO: Adresa web a tichetului

en: Ticket URL Permissions
ro_RO: Permisiuni pentru adresa web a tichetului

en: Ticket Widget Order  saved.
ro_RO: Ordinea pieselor tichetului salvată.

en: Ticket Widgets
ro_RO: Piese tichet

en: Ticket assigned to all other agents change Raised By capability.
ro_RO: Capabilitatea de a schimba autorul unui tichet repartizat altor agenți.

en: Ticket assigned to all other agents change agentonly fields capability.
ro_RO: Capabilitatea de a schimba câmpurile de agent ale unui tichet repartizat altor agenți.

en: Ticket assigned to all other agents change ticket fields capability.
ro_RO: Capabilitatea de a schimba câmpurile unui tichet repartizat altor agenți.

en: Ticket assigned to all other agents change ticket status capability.
ro_RO: Capabilitatea de a schimba starea unui tichet repartizat altor agenți.

en: Ticket assigned to all other agents delete capability.
ro_RO: Capabilitatea de a șterge un tichet repartizat altor agenți.

en: Ticket assigned to all other agents further assign capability.
ro_RO: Capabilitatea repartizării mai departe a unui tichet repartizat altor agenți.

en: Ticket assigned to all other agents private note capability.
ro_RO: Tichet repartizat tuturor celorlalți agenți notă privată capabilitate.

en: Ticket assigned to all other agents reply capability.
ro_RO: Capabilitatea de a răspunde unui tichet repartizat altor agenți.

en: Ticket assigned to all other agents. This will also enable private notes.
ro_RO: Tichetele repartizate celorlalți agenți. Acesta activează si notele private.

en: Ticket assigned to user himself change Raised By capability.
ro_RO: Capabilitatea de a schimba autorul unui tichet repartizat utilizatorului însuși.

en: Ticket assigned to user himself change agentonly fields capability.
ro_RO: Capabilitatea de a schimba câmpurile de agent ale unui tichet repartizat utilizatorului însuși.

en: Ticket assigned to user himself change ticket fields capability.
ro_RO: Capabilitatea de a schimba câmpurile unui tichet repartizat utilizatorului însuși.

en: Ticket assigned to user himself change ticket status capability.
ro_RO: Capabilitatea de a schimba starea unui tichet repartizat utilizatorului însuși.

en: Ticket assigned to user himself delete capability.
ro_RO: Capabilitatea de a șterge un tichet repartizat utilizatorului însuși.

en: Ticket assigned to user himself further assign capability.
ro_RO: Capabilitatea repartizării mai departe a unui tichet repartizat utilizatorului însuși.

en: Ticket assigned to user himself private note capability.
ro_RO: Tichet repartizat utilizatorului însuși notă privată capabilitate.

en: Ticket assigned to user himself reply capability.
ro_RO: Capabilitatea de a răspunde unui tichet repartizat utilizatorului însuși.

en: Ticket assigned to user himself. This will also enable private notes.
ro_RO: Tichetele repartizate utilizatorului însuși. Acesta activează si notele private.

en: Ticket can not be created unless you agree to privacy policy.
ro_RO: Tichetul nu poate fi creat fără să fi de acord cu Politica de confidențialitate.

en: Ticket can not be created unless you agree to terms & coditions.
ro_RO: Tichetul nu poate fi creat fără să fi de acord cu Termenii și Condițiile.

en: Ticket list filters default visibility
ro_RO: Vizibilitate implicită pentru filtrele din lista de tichete

en: Ticket not found.
ro_RO: Nu am găsit tichetul.

en: Ticket number must be greater than current ticket number
ro_RO: Numărul tichetului trebuie să fie mai mare decât numărul curent al tichetului

en: Ticket priority
ro_RO: Prioritate tichet

en: Ticket reply redirect
ro_RO: Redirecționare la răspuns tichet

en: Ticket status after agent reply
ro_RO: Stare tichet după răspunsul agentului

en: Ticket status after agent reply can not be deleted.
ro_RO: Starea tichetului după răspunsul agentului nu poate fi ștearsă.

en: Ticket status after customer reply
ro_RO: Stare tichet după răspunsul clientului

en: Ticket status after customer reply can not be deleted.
ro_RO: Starea tichetului după răspunsul clientului nu poate fi ștearsă.

en: Tickets
ro_RO: Tichete

en: Tickets Record
ro_RO: Înregistrări tichete

en: Tickets are loaded by selected order for agent view by default.
ro_RO: Tichetele sunt încărcate în ordinea implicită pentru vederea agentului.

en: Tickets are loaded by selected order for customer view by default.
ro_RO: Tichetele sunt încărcate în ordinea implicită pentru vederea clientului.

en: Tickets of customer having email %s has been anonymized.
ro_RO: Tichetele clientului cu adresa de email %s au fost anonimizate.

en: Timestamp
ro_RO: Marcaj de timp

en: Timestamp Format
ro_RO: Formatul marcajului de timp

en: Tinymce toolbar
ro_RO: Bară de instrumente TinyMCE

en: Title
ro_RO: Titlu

en: Title to show in notification list. Please make sure title you are entering is not already available in other notifications.
ro_RO: Titlul afișat în lista de notificări. Asigură-te că titlul introdus nu este folosit în alte notificări.

en: To
ro_RO: Cître

en: To run cron please execute the following command per minute with your cron:
ro_RO: Pentru a rula cron execută următoarea comandă, pe minut, cu sistemul tău de cron:

en: Top
ro_RO: Sus

en: Type
ro_RO: Tip

en: URL
ro_RO: Adresă web

en: Unassigned
ro_RO: Nerepartizat

en: Unassigned change agentonly fields capability.
ro_RO: Capabilitatea de a schimba câmpurile de agent ale unui tichet nerepartizat.

en: Unassigned change ticket fields capability.
ro_RO: Capabilitatea de a schimba câmpurile unui tichet nerepartizat.

en: Unassigned ticket assign agent capability.
ro_RO: Capabilitatea repartizării unui agent pe un tichet nerepartizat.

en: Unassigned ticket change raised by capability.
ro_RO: Capabilitatea de a schimba autorul unui tichet nerepartizat.

en: Unassigned ticket list visibility.
ro_RO: Vizibilitatea listei tichetelor nerepartizate.

en: Unassigned ticket reply capability.
ro_RO: Capabilitatea de a răspunde unui tichet nerepartizat.

en: Unassigned ticket status change capability.
ro_RO: Capabilitatea de a schimba starea unui tichet nerepartizat.

en: Unchecked
ro_RO: Nebifat

en: Underline
ro_RO: Subliniere

en: Unresolved
ro_RO: Nerezolvat

en: Unresolved Statuses
ro_RO: Stări nerezolvate

en: Url to redirect in case you want to show your custom thank you page. Keep this empty to show above default thank you messege.
ro_RO: Adresa web către pagina personalizată de mulțumire. Lasă gol dacă vrei să afișezi mesajul implicit de mulțumire.

en: User Registration
ro_RO: Înregistrare utilizator

en: User Registration Method
ro_RO: Metodă de înregistrare pentru utilizatori

en: User Tickets
ro_RO: Tichete utilizator

en: User Type
ro_RO: Tipul utilizatorului

en: User haven't seen yet
ro_RO: Utilizatorul nu a văzut încă

en: User haven't seen yet
ro_RO: Utilizatorul nu a văzut încă

en: User himself
ro_RO: Utilizatorul însuși

en: Username
ro_RO: Nume de utilizator

en: Username or email
ro_RO: Nume de utilizator sau adresa de email

en: View Less
ro_RO: Vezi mai puține

en: View More
ro_RO: Vezi mai multe

en: View More ...
ro_RO: Vezi mai multe...

en: View assigned me
ro_RO: Vezi repartizate mie

en: View assigned others
ro_RO: Vezi repartizate altora

en: View unassigned
ro_RO: Vezi nerepartizate

en: Visibility
ro_RO: Vizibilitate

en: Visual
ro_RO: Vizual

en: Whether this field is medatory or optional. Yes indicates mendatory whereas no indicates optional.
ro_RO: Dacă acest câmp este obligatoriu sau opțional. Da înseamnă obligatoriu, nu înseamnă opțional.

en: Width
ro_RO: Lățime

en: Yes
ro_RO: Da

en: You are not authorized to view this ticket.
ro_RO: Nu ești autorizat să vezi acest tichet.

en: You do not have permission to install plugin updates
ro_RO: Nu ai permisiune să instalezi actualizări pentru module

en: Your Email
ro_RO: Adresa ta de email

en: Your Name
ro_RO: Numele tău

en: Your ticket has been closed!
ro_RO: Tichetul tău a fost închis!

en: Your ticket has been created successfully!
ro_RO: Tichetul tău a fost creat!

en: added extra users %1$s
ro_RO: a adăugat utilizatori suplimentari %1$s

en: added note %1$s
ro_RO: a adăugat nota %1$s

en: assign agent changed to %1$s
ro_RO: agentul repartizat schimbat cu %1$s

en: category changed to %1$s
ro_RO: categorie schimbată în %1$s

en: days
ro_RO: zile

en: done
ro_RO: terminat

en: hours
ro_RO: ore

en: just now
ro_RO: chiar acum

en: minutes
ro_RO: minute

en: months
ro_RO: luni

en: of
ro_RO: de

en: priority changed to %1$s
ro_RO: prioritate schimbată în %1$s

en: replied %1$s
ro_RO: a răspuns %1$s

en: reported %1$s
ro_RO: a raportat %1$s

en: seconds
ro_RO: secunde

en: status changed to %1$s
ro_RO: stare schimbată în %1$s

en: ticket_widget changed to %1$s
ro_RO: ticket_widget schimbat în %1$s

en: updated successfully.
ro_RO: actualizat.

en: weeks
ro_RO: săptămâni

en: years
ro_RO: ani
