SupportCandy - en to fi translation catalogue (637 entries)

en:  Default Login on support page.
fi: Sisäänkirjautumisen oletus tukisivulla.

en:  Individual Ticket Page
fi: Oma tikettisivu

en: %1$s changed %2$s from %3$s to %4$s
fi: %1$s muutettu %2$s muodosta %3$s muotoon %4$s

en: %1$s changed %2$s to %3$s
fi: %1$s muutettu %2$s muotoon %3$s

en: %1$s changed assign agent from %2$s to %3$s
fi: %1$s käsittelevä agentti muutettu tilasta %2$s tilaan %3$s

en: %1$s changed assign agent to %2$s
fi: %1$s muutti asetetun agentin %2$s

en: %1$s changed category from %2$s to %3$s
fi: %1$s kategoria muutettu muodosta %2$s muotoon %3$s

en: %1$s changed category to %2$s
fi: %1$s muutettu muotoon %2$s

en: %1$s changed priority from %2$s to %3$s
fi: %1$s prioriteetti muutettu tilasta %2$s tilaan %3$s

en: %1$s changed priority to %2$s
fi: %1$s muutti prioriteetin muotoon %2$s

en: %1$s changed raised by from %2$s to %3$s
fi: %1$s tiketin lähettäjä muutettu käyttäjästä %2$s käyttäjään %3$s

en: %1$s changed raised by to %2$s
fi: %1$s muutettu lähettäjä muotoon %2$s

en: %1$s changed status from %2$s to %3$s
fi: %1$s status muutettu tilasta %2$s tilaan %3$s

en: %1$s changed status to %2$s
fi: %1$s tila muutettu muotoon %2$s

en: %1$s changed ticket_widget to %2$s
fi: %1$s muutti tikettivimpaimen muotoon %2$s

en: %1$s changed to %2$s
fi: %1$s muutettu %2$s

en: %1$s for steps to get Site Key and Secret Key for Google Recaptcha.
fi: %1$s steppejä varten saadaksesi sivuston avaimen ja salaisen avaimen Googlen Recaptchaan.

en: %1$s removed %2$s
fi: %1$s poistettu %2$s

en: %d %s ago
fi: %d %s sitten

en: (Optional) Email will only send when all condition matches.
fi: (Valinnainen) Sähköposti lähetetään vain jos kaikki ehdot täyttyvät.

en: (Optional) Enter additional recipient email address. One email per line.
fi: (Valinnainen) Lisää muiden vastaanottajien sähköpostiosoitteet. Yksi per rivi.

en: (Optional) When recipients reply to the notification from their inbox, reply will be sent to this email address.
fi: (Valinnainen) Kun vastaanottajat vastaavat ilmoitukseen sähköpostistaan, vastaus lähetetään tähän osoitteeseen.

en: (all agents)
fi: (suunnittelijat)

en: +Add New
fi: +Lisää uusi

en: 1/3 width of Row
fi: 1/3 riviä

en: <i>Set cron in your hosting control panel to execute below command every minute -</i>
fi: <i>Aseta cron hostauksen asetuksissa ajamaan allaolevan komennon joka minuutti-</i>

en: <p><strong>{last_reply_user_name}</strong> wrote:</p><p>{last_reply}</p><p>{ticket_url}</p><p>{ticket_history}</p>
fi: <p><strong>{last_reply_user_name}</strong> kirjoitti:</p><p>{last_reply}</p><p>{ticket_url}</p><p>{ticket_history}</p>

en: <p>Dear {customer_name},</p><p>Thank you for creating a ticket. We confirm that we have received your ticket and you will soon hear back from us.</p><p>Your ticket id is #{ticket_id}. You will get an email notification after we post a reply to your ticket. However, in case the email notification fails, then you can check your ticket status at the link below:</p><p>{ticket_url}</p>
fi: <p>Hyvä {customer_name},</p><p>Kiitos yhteydenotostasi. Olemme vastaanottaneet tapauksesi käsittelyyn ja palaamme asiaan mahdollisimman pian!</p>

en: <p>Dear {customer_name},</p><p>Thank you for creating ticket. We confirm that we have received your ticket and you will soon here back from us.</p><p>Your ticket id is #{ticket_id}. You will get email notification after we post reply in your ticket but in case email notification failed, you can check your ticket status on below link:</p><p>{ticket_url}</p>
fi: <p>Hyvä {customer_name},</p><p>Kiitos yhteydenotostasi. Olemme vastaanottaneet tapauksesi käsittelyyn ja palaamme asiaan mahdollisimman pian!</p>

en: <p>Dear {customer_name},</p><p>We have received your ticket and confirmation has been sent to your email address&nbsp;{customer_email}.</p><p>Your ticket id is #{ticket_id}. You will get email notification after we post reply in your ticket but in case email notification failed, you can check your ticket status on below link:</p><p>{ticket_url}</p>
fi: <p>{customer_name},</p><p>Olemme vastaanottaneet tikettinne ja vahvistusviesti on lähetetty sähköpostiinne&nbsp;{customer_email}.</p><p>Tiketti ID:si on #{ticket_id}. Saat sähköposti-ilmoituksen kun saat uuden vastauksen tikettiisi, mutta jos sähköposti-ilmoitukset eivät tule perille, voit käydä katsomassa tikettisi tilaa tästä linkistä:</p><p>{ticket_url}</p>

en: <p>Dear {customer_name},</p><p>Your ticket #{ticket_id} has been closed. We hope you are satisfied with our support.</p><p>If you have some further queries on this ticket, please feel free to reply same ticket. For queries not related to this ticket, please create new ticket.</p><p>{ticket_url}</p>
fi: <p>{customer_name},</p><p>Tikettisi #{ticket_id} on suljettu. Toivomme, että olet tyytyväinen tukipalveluihimme.</p><p>Jos tarvitset lisäapua, voit vastata tikettiin ja avata sen uudelleen. Jos tarvitset edelleen apua, mutta asia ei liity juuri suljettuun tikettiin, toivomme, että avaat uuden tiketin uudelle tapaukselle, kiitos!

en: <p>You have received new ticket from&nbsp;<strong>{customer_name}</strong>!</p><p>Below are details of the ticket:</p><p><strong>Subject:</strong>&nbsp;{ticket_subject}</p><p><strong>Description:</strong></p><p>{ticket_description}</p><p>{ticket_url}</p>
fi: <p>Olet saanut uuden tiketin käyttäjältä&nbsp;<strong>{customer_name}</strong>!</p><p>Tässä tarkemmat tiedot tiketistä:</p><p><strong>Aihe:</strong>&nbsp;{ticket_subject}</p><p><strong>Kuvaus:</strong></p><p>{ticket_description}</p><p>{ticket_url}</p>

en: ASC
fi: Nouseva

en: Action
fi: Tehtävä

en: Action Bar Color
fi: Työkalurivin väri

en: Action Button
fi: Toiminta nappi

en: Actions
fi: Tehtävät

en: Add
fi: Lisää

en: Add New Agent
fi: Lisää uusi agentti

en: Add New Category
fi: Lisää uusi kategoria

en: Add New Form Field
fi: Lisää uusi lomakekenttä

en: Add New Priority
fi: Lisää uusi prioriteetti

en: Add New Role
fi: Lisää uusi rooli

en: Add New Status
fi: Lisää uusi tila

en: Add Note
fi: Lisää huomio

en: Add filter item
fi: Lisää suodatusperuste

en: Add list item
fi: Lisää listausperuste

en: Add new agent only field
fi: Lisää vain uusille agenteille tarkoitettu kenttä

en: Add new email notification
fi: Lisää uusi sähköposti-ilmoitus

en: Added successfully.
fi: Lisätty onnistuneesti.

en: Additional Recipients
fi: Muut vastaanottajat

en: Administrator
fi: Ylläpitäjä

en: Advance Filter Apply Button
fi: Ennakoivan lajittelun päällekytkentänappi

en: Advance Filter Close Button
fi: Lopeta ennakoiva lajittelu -nappi

en: Advance Filter Save Button
fi: Tallenna ennakoiva lajittelu -nappi

en: Advanced Settings
fi: Lisäasetukset

en: Agent
fi: Agentti

en: Agent Created
fi: Agentti luotu

en: Agent Name
fi: Agentin nimi

en: Agent Only Fields
fi: Vain agenteille -kentät

en: Agent Roles
fi: Agenttiroolit

en: Agent Setting
fi: Agentin asetukset

en: Agent Settings
fi: Agentin asetukset

en: Agent Ticket Filters
fi: Agenttien tikettisuodattimet

en: Agent Ticket List
fi: Agenttien tikettilista

en: Agent View
fi: Agentin näkymä

en: Agent added successfully.
fi: Agentti lisätty onnistuneesti.

en: Agent already exist.
fi: Agentti jo olemassa.

en: Agent deleted successfully.
fi: Agentti poistettu onnistuneesti.

en: Align
fi: Kohdista

en: All Tickets
fi: Kaikki tiketit

en: All threads in decending order except last reply
fi: Kaikki ketjut laskevassa järjestyksessä (lukuunottamatta viimeistä vastausta)

en: Allow Captcha
fi: Salli Captcha

en: Allow Reply Confirmation
fi: Salli vastauksen vahvistus

en: Allow customer to close ticket
fi: Anna asiakkaan sulkea tiketit

en: Allow guest ticket
fi: Salli vieraskäyttäjien tiketit

en: Allow rich text editor for guest ticket
fi: Salli html:n käyttö vieraskäyttäjien tiketeissä

en: Allowed
fi: Sallittu

en: Already available in list.
fi: Valmiiksi saatavilla listassa.

en: An error occured while creating category.
fi: Ongelma kategoriaa lisättäessä.

en: An error occured while creating custom field.
fi: Kentän luonnissa tapahtui virhe.

en: An error occured while creating email notification.
fi: Ongelma luodessa sähköposti-ilmoitusta.

en: An error occured while creating priority.
fi: Ongelma prioriteetin lisäämisessä.

en: An error occured while creating status.
fi: Ongelma tapahtui tilaa lisätessä.

en: An error occured while deleting email notification.
fi: Ongelma poistettaessa sähköposti-ilmoitusta.

en: Anyone can see
fi: Kuka tahansa voi nähdä

en: Appearance
fi: Ulkoasu

en: Appearance Settings
fi: Ulkoasuasetukset

en: Applicable for customer only.
fi: Vain asiakkaille.

en: Applicable for subscriber role only.
fi: Koskee ainoastaan tilaajan roolia.

en: Apply Filter
fi: Aseta suodatus päälle

en: Are you sure to close this ticket?
fi: Oletko varma, että haluat sulkea tämän tiketin?

en: Are you sure to delete these tickets permanently?
fi: Haluatko poistaa nämä tiketit lopullisesti

en: Are you sure to delete these tickets?
fi: Oletko varma, että haluat poistaa nämä tiketit?

en: Are you sure to delete this thread?
fi: Haluatko sulkea tämän ketjun?

en: Are you sure to delete this ticket permanently?
fi: Haluatko poistaa tämän tiketin lopullisesti

en: Are you sure to restore these tickets?
fi: Oletko varma, että haluat palauttaa nämä tiketit?

en: Are you sure to restore this ticket?
fi: Haluatko varmasti palauttaa tämän tiketin?

en: Are you sure?
fi: Oletko varma?

en: Assign Agent
fi: Aseta agentti

en: Assign assigned me
fi: Delegoi minulle asetetut tiketit

en: Assign assigned others
fi: Delegoi muille asetetut

en: Assign unassigned
fi: Aseta agenteille asettamattomat

en: Assigned Agent
fi: Suunnittelija

en: Assigned Agents
fi: Asetetut agentit

en: Attach file
fi: Lisää liitetiedosto

en: Attached file type not allowed!
fi: Tämäntyyppinen liitetiedosto ei ole sallittu!

en: Attachment max filesize(MB)
fi: Liitteen maksimikoko (MB)

en: Attachments
fi: Liitteet

en: Auto Refresh : Off
fi: Automaatti päivitys : Pois päältä

en: Auto Refresh : On
fi: Automaattine päivitys : Päällä

en: Awaiting agent reply
fi: Odottaa agentin vastausta

en: Awaiting customer reply
fi: Odottaa asiakkaan vastausta

en: BCC (Comma separated list)
fi: Piilokopio (pilkkuerotettu lista)

en: Background Color
fi: Taustan väri

en: Background color
fi: Taustan väri

en: Background color of container for all screens including ticket list, open ticket, create ticket, etc.
fi: Taustaväri kaikkiin ruutuihin kuten tikettilista, avoin tiketti, luo tiketti jne.

en: Background color of priority.
fi: Prioriteetin taustaväri.

en: Background color of status.
fi: Tilan taustaväri.

en: Blockquote
fi: Lainaus

en: Body for email to send. Use macros for ticket specific details. Macros will get replaced by its value while sending an email.
fi: Lähetettävän sähköpostin runko. Käytä makroja tikettikohtaisten yksityiskohtien lähettämiseksi.

en: Bold
fi: Lihavointi

en: Border Color
fi: Reunuksen väri

en: Bottom
fi: Alareuna

en: Bulleted list
fi: Luettelomerkitty lista

en: Calender date format
fi: Kalenterin päivämääräformaatti

en: Cancel
fi: Kumoa

en: Cancel Button
fi: Peruuta nappi

en: Category
fi: Kategoria

en: Category Name
fi: Kategorian nimi

en: Category added successfully.
fi: Kategoria lisätty onnistuneesti.

en: Category deleted successfully.
fi: Kategoria poistettu onnistuneesti.

en: Category order saved.
fi: Kategoriajärjestys tallennettu.

en: Change Agent Fields
fi: Muuta agenttien kenttiä

en: Change Raised By
fi: Muuta lähettäjää

en: Change Raised By assigned me
fi: Muuta minulle delegoidun tiketin lähettäjän asetuksia

en: Change Raised By assigned others
fi: Muuta muille delegoidun tiketin lähettäjäasetuksia

en: Change Raised By unassigned
fi: Muuta delegoimattoman tiketin lähettäjäasetuksia

en: Change Status
fi: Muuta tilaa

en: Change Ticket Category
fi: Vaihda tiketin kategoria

en: Change Ticket Priority
fi: Vaihda tiketin prioriteetti

en: Change Ticket Status
fi: Muuta tiketin tila

en: Change agentonly fields assigned me
fi: Muuta minulle asetetuissa tiketeissä vain agenteille kenttiä.

en: Change agentonly fields assigned others
fi: Muille asetettujen tikettien vain agenteille kenttien muuttaminen

en: Change agentonly fields unassigned
fi: Muokkaa vain agenteille tarkoitettuja kenttiä delegoimattomissa tiketeissä

en: Change status assigned me
fi:  Vaihda status minulle asetetusta

en: Change status assigned others
fi: Muuta muille asetetun tila

en: Change status unassigned
fi: Muuta status delegoimattomaksi

en: Change ticket fields assigned me
fi: Muuta minulle asetetun tiketin kenttiä

en: Change ticket fields assigned others
fi: Muuta muille asetettujen tikettien kenttiä

en: Change ticket fields unassigned
fi: Muuta agentille asettamattoman tiketin kenttiä

en: Cheating huh?
fi: Huijaat, vai?

en: Checkbox
fi: Valintaruutu

en: Click Here
fi: Paina tästä

en: Click Here to Login
fi: Klikkaa tästä kirjautuaksesi

en: Click here to go to support page
fi: Paina tästä mennäksesi suunnittelu sivulle

en: Clone
fi: Kloonaa

en: Clone Ticket
fi: Kopio tiketti

en: Close
fi: Sulje

en: Close Button
fi: Sulje nappi

en: Close Ticket
fi: Sulje tiketti

en: Close ticket customer notification
fi: Sulje tikettien asiakasilmoitukset

en: Close ticket status
fi: Suljettujen tikettien tila

en: Closed
fi: Suljettu

en: Color
fi: Väri

en: Color of action bar for all screens. This color also gets applied to container border
fi: Työkalurivin väri kaikkiin ruutuihin. Tämä väri pätee myös tekstiruutujen rajaan.

en: Conditions
fi: Ehdot

en: Confirm
fi: Varmista

en: Confirm Password
fi: Vahvista salasana

en: Continue as Guest
fi: Jatka vieraskäyttäjänä

en: Continue as Guest Button
fi: Jatkaa vieraana nappi

en: Copy
fi: Kopioi

en: Create New Ticket
fi: Luo uusi tiketti

en: Create Ticket Button (Action Bar)
fi: Luo tiketti -nappi (Työkalurivi)

en: Create Ticket Page
fi: Luo tikettisivu

en: Create a new User
fi: Luo uusi käyttäjä

en: Cron Method
fi: Cron metodi

en: Cron Set-up Information
fi: Cron asetusten lisätiedot

en: Cron Setting
fi: Cron asetukset

en: Current user email
fi: Nykyinen käyttäjän sähköpostiosoite

en: Current user name
fi: Nykyinen käyttäjänimi

en: Custom Fields
fi: Muokattavat kentät

en: Custom Url
fi: Oma URL

en: Customer
fi: Asiakas

en: Customer Ticket Filters
fi: Asiakkaiden tikettisuodattimet

en: Customer Ticket List
fi: Asiakkaiden tikettilista

en: Customer View
fi: Asiakkaan näkymä

en: DESC
fi: Laskeva

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Date Created
fi: Päivämäärä jolloin luotu

en: Date Updated
fi: Päivämäärä jolloin päivitetty

en: Default
fi: Oletus

en: Default Buttons (Action Bar)
fi: Oletusnapit (Työkalurivi)

en: Default Login
fi: Sisäänkirjautumisen oletus

en: Default category can not be deleted.
fi: Oletuskategoriaa ei voi poistaa.

en: Default field can not be deleted.
fi: Oletus kenttää ei voida poistaa.

en: Default order by
fi: Oletusjärjestys

en: Default role can not be deleted.
fi: Oletusroolia ei voi poistaa.

en: Default show/hide filters on ticket list on page load.
fi: Oletussuodattimet tikettilistaan sivun latautuessa

en: Default ticket category
fi: Tikettien oletuskategoria

en: Default ticket close status can not be deleted.
fi: Tiketin oletussulkutilaa ei voi poistaa.

en: Default ticket priority
fi: Tikettien oletusprioriteetti

en: Default ticket priority can not be deleted.
fi: Oletus tikettiprioriteettiä ei voi poistaa.

en: Default ticket status
fi: Tikettien oletusstatus

en: Default ticket status can not be deleted.
fi: Tikettien oletusstatusta ei voi poistaa.

en: Delete
fi: Poista

en: Delete Permanently
fi: Poista lopullisesti

en: Delete This Thread
fi: Poista tämä ketju

en: Delete Ticket
fi: Poista tiketti

en: Delete Ticket Permanently
fi: Poista tiketti pysyvästi

en: Delete Tickets
fi: Poista tiketit

en: Delete Tickets Permanently
fi: Poista tiketit lopullisesti

en: Delete assigned me
fi: Poista minulle asetetut

en: Delete assigned others
fi: Poista muille delegoidut

en: Delete this thread
fi: Poista tämä ketju

en: Delete unassigned
fi: Poista delegoimattomat

en: Delete unassigned ticket capability.
fi: Delegoimattomien tikettien poistamismahdollisuudet.

en: Deleted
fi: Poistetut

en: Deleted successfully.
fi: Poistettu onnistuneesti.

en: Description
fi: Kuvaus

en: Description empty!
fi: Kuvaus tyhjä!

en: Detailed description of the ticket
fi: Yksityiskohtainen kuvaus tiketistä

en: Disable
fi: Pois päältä

en: Don't notify owner
fi: Älä lähetä ilmoituksia omistajalle

en: Download
fi: Lataa

en: Drop Down
fi: Alasvetovalikko

en: Edit Agent
fi: Muokkaa agenttia

en: Edit Agent Role
fi: Muokkaa agentin roolia

en: Edit Buttons
fi: Muokkaa nappeja

en: Edit Category
fi: Muokkaa kategoriaa

en: Edit Form Field
fi: Muokkaa lomakekenttää

en: Edit Priority
fi: Muokkaa prioriteettiä

en: Edit Status
fi: Muokkaa tilaa

en: Edit Subject
fi: Muokkaa aihetta

en: Edit This Thread
fi: Muokkaa tätä ketjua

en: Edit Ticket Widget
fi: Muokkaa tikettivimpainta

en: Edit agent only field
fi: Muokkaa vain agenteille kenttää

en: Edit email notification
fi: Muokkaa sähköposti-ilmoitusta

en: Edit this thread
fi: Muokkaa tätä ketjua

en: Email
fi: Sähköpostiosoite

en: Email Address
fi: Sähköpostiosoite

en: Email Body
fi: Sähköpostin runko

en: Email Notification added successfully.
fi: Sähköposti-ilmoitus lisätty onnistuneesti

en: Email Notification clone successfull.
fi: Sähköposti-ilmoituksen kopiointi onnistui.

en: Email Notification delete successfull.
fi: Sähköposti-ilmoituksen poistaminen onnistui.

en: Email Notification updated successfully.
fi: Sähköposti-ilmoitus päivitetty onnistuneesti.

en: Email Notifications
fi: Sähköposti-ilmoitukset

en: Email Subject
fi: Sähköpostin otsikko

en: Emails to send by this name.
fi: Sähköpostit jotka lähetetään tällä nimellä.

en: Emails to send from this email.
fi: Sähköpostit jotka lähetetään tällä sähköpostiosoitteella.

en: Emails will not be sent to these email addresses. New email should begin on new line.
fi: Sähköposteja ei lähetetä näihin osoitteesiin. Lisää jokainen osoite omalle rivilleen.

en: Enable
fi: Päälle

en: Enable or disable Captcha in ticket form.
fi: Salli / poista käytöstä Captcha tikettilomakkeessa.

en: Enable or disable GDPR condition on ticket form.
fi: Laita päälle / pois GDPR ehdot tikettejä lähetettäessä.

en: Enable or disable Terms and Condition ticket form.
fi: Laita päälle / pois käyttöehtojen hyväksyminen tikettejä lähetettäessä.

en: Enable or disable personal data retention policy .
fi: Laita päälle / pois henkilötietojen säilyttämispolitiikka.

en: Enable or disable personal information in ticket form.
fi: Laita päälle / pois henkilökohtaisten tietojen näyttäminen tiketeissä.

en: Enable/Disable attachement for guest in create ticket.
fi: Laita päälle / pois päältä liitteiden lisääminen vieraskäyttäjille tikettiä luotaessa.

en: Enable/Disable logout button on ticket list action bar.
fi: Laita uloskirjautumisnappi päälle / pois päältä tikettilistan valikossa.

en: Enables 'Close Ticket' button for customer inside open ticket screen.
fi: Sallii asiakkaan käyttää "Sulje tiketti" -nappia avoimen tiketin ikkunassa.

en: Enables guest ticket facility. Guest will able to create ticket without needing them to have an user account on website. They can create ticket using their name and email address.
fi: Salli vieraskäyttäjien tikettien lähetys. Vieraskäyttäjät voivat luoda tikettejä ilman käyttäjätiliä sivustolle.

en: Enter Secret Key
fi: Syötä salainen avain

en: Enter Site Key
fi: Syötä sivuston avain

en: Enter secret key
fi: Syötä salainen avain

en: Enter site key
fi: Syötä sivuston avain

en: Enter your add-ons license keys here to receive updates for purchased add-ons. If your license key has expired, please renew your license.
fi: Lisää lisenssiavaimet tähän saadaksesi päivityksiä ostettuihin lisäosiin.

en: Error
fi: Virhe

en: Error: file format not supported!
fi: Virhe: Tiedostomuotoa ei tueta!

en: Error: file size exceeded allowed limit!
fi: Virhe: Tiedosto on liian suuri!

en: External
fi: Ulkopuolinen

en: Extra Information
fi: Lisätietoja

en: Extra information about the field. Useful if you want to give instructions or information about the field for agent. Keep this empty if not needed.
fi: Kentän lisätiedot. Hyödyllinen jos haluat antaa agentille ohjeita tähän kenttään liittyen.

en: Extra information about the field. Useful if you want to give instructions or information about the field in create ticket from. Keep this empty if not needed.
fi: Kentän lisätiedot. Hyödyllinen jos haluat antaa ohjeita tähän kenttään liittyen tikettien luontisivulla. Halutessasi voit jättää kentän tyhjäksi.

en: Field Label
fi: Kentän nimike

en: Field Name
fi: Kentän nimi

en: Field Options
fi: Kentän lisävalinnat

en: Field Type
fi: Kentän tyyppi

en: Field added successfully.
fi: Kenttä lisätty onnistuneesti.

en: Field deleted successfully.
fi: Kenttä poistettu onnistuneesti.

en: File Attachment
fi: Liitetiedosto

en: File deleted successfully.
fi: Tiedosto poistettu onnistuneesti.

en: File size exceed allowed limit!
fi: Tiedoston koko ylittää sallitun rajan!

en: Filter Widgets
fi: Lajittele vimpaimet

en: Filter label
fi: Suodatuksen nimike

en: Filters
fi: Suodattimet

en: First Name
fi: Etunimi

en: Footer
fi: Alapalkki

en: Forgot your password?
fi: Unohditko salasanasi?

en: Form field order saved.
fi: Kenttien järjestys tallennettu.

en: From
fi: Keneltä

en: From Email
fi: Sähköpostista

en: From Name
fi: Lähettäjän nimi

en: Full width of Row
fi: Koko rivi

en: GDPR Text
fi: GDPR teksti

en: General
fi: Yleiset

en: General Settings
fi: Yleiset asetukset

en: Guest can upload files
fi: Vieras voi ladata tiedostoja

en: Half width of Row
fi: Puoli riviä

en: Header
fi: Otsikko

en: Hide
fi: Piilota

en: Hide Filters
fi: Piilota suodattimet

en: High
fi: Korkea

en: I agree the %1$s
fi: Hyväksyn %1$s

en: I agree the Terms & Conditions.
fi: Hyväksyn ehdot.

en: I am body!
fi: Mä oon henkilö!

en: I understand my personal information like Name, Email address, IP address etc will be stored in database.
fi: Ymmärrän että tietoni kuten nimeni, sähköpostiosoitteeni, IP osoitteeni yms. suunnitelmaan liittyvät tiedot tallentuvat tietokantaan.

en: I'm not a robot
fi: En ole robotti

en: If disabled, will not be available in create ticket form. This will disable ability of customer to insert while creating ticket but agents can edit these values and remian visible in open ticket
fi: Jos poistettu käytöstä, tämä ei ole saatavilla tikettien luomislomakkeella.

en: If enabled guest will be able to use rich text editor.
fi: Jos tämä on sallittu, vieraskäyttäjät voivat käyttää html:ää tekstieditorissa.

en: If you enable this setting then all tickets will be visible to all users and they can reply to each others tickets.
fi: Jos laitat tämän asetuksen päälle niin kaikki tiketit näkyvät kaikille käyttäjille ja he voivat vastata toistensa tiketteihin.

en: If you enable this setting, it will ask confirmation before submitting reply.
fi: Jos laitat tämän asetuksen päälle, vahvistusta kysytään ennen vastauksen lähettämistä.

en: Ignore Emails
fi: Jätä sähköpostit huomiotta

en: Image
fi: Kuva

en: In words (eg. 1 min ago)
fi: Sanallisesti (esim 1 minuutti sitten)

en: Incorrect URL!
fi: Virheellinen URL!

en: Incorrect email address!
fi: Sähköpostiosoite virheellinen!

en: Insert Macros
fi: Lisää makrot

en: Insert category name.
fi: Lisää kategorian nimi.

en: Insert category name. Please make sure category name you are entering should not already exist.
fi: Lisää kategorian nimi. Varmista, että kategorian nimeä ei ole jo aikaisemmin olemassa.

en: Insert field label. Please make sure label you are entering should not already exist in agent only as well as ticket form fields.
fi: Aseta kentän nimike. Varmista, että nimike jonka asetat, ei esiinny jo jossain muussa kentässä.

en: Insert field label. Please make sure label you are entering should not already exist.
fi: Aseta kentän nimike. Varmista, että asettamasi nimike ei ole käytössä jo jossain muualla.

en: Insert field options. New option should begin on new line.
fi: Aseta kentän lisävalinnat. Jokainen uusi lisävalinta omalle rivilleen.

en: Insert priority name. Please make sure priority name you are entering should not already exist.
fi: Syötä prioriteetin nimi. Varmista, että syöttämäsi prioriteetin nimi ei ole jo käytössä.

en: Insert status name. Please make sure status name you are entering should not already exist.
fi: Lisää tilan nimi. Varmista, että lisäämäsi tilan nimi ei ole jo käytössä.

en: Invalid Action
fi: Väärä toiminto

en: Italic
fi: Kursivointi

en: Label
fi: Nimike

en: Label to represent ticket in email notification subject etc e.g. You may want to use this as a bug tracking then you can label it like issue #123, bug #132 etc. So that it should be  show in issue #123 or Bug #123. Please note this will only work in email subject. If you want to change all places, you will need to translate .pot
fi: Nimike jolla

en: Last Name
fi: Sukunimi

en: Last Note
fi: Viimeinen muistiinpano

en: Last note user email
fi: Viimeinen muistiinpano käyttäjän sähköpostiosoitteella

en: Last note user name
fi: Viimeinen muistiinpano käyttäjänimellä

en: Last reply
fi: Viimeinen vastaus

en: Last reply user email
fi: Viimeinen vastaus käyttäjän sähköpostiosoitteella

en: Last reply user name
fi: Viimeinen vastaus käyttäjänimellä

en: License
fi: Lisenssi

en: Link
fi: Linkki

en: List order saved.
fi: Listajärjestys tallennettu.

en: Log Out
fi: Kirjaudu ulos

en: Login Form
fi: Sisäänkirjautumislomake

en: Login required
fi: Kirjautuminen tarvitaan

en: Logout button
fi: Uloskirjautumisnappi

en: Low
fi: Alhainen

en: Maximum attachment size of file to be able to attach for attachment fields.
fi: Liitteen maksimikoko liitekentissä.

en: Medium
fi: Keskiverto

en: Mine
fi: Minun

en: Modal Title
fi: Modaalin otsikko

en: Modal Window (Popup Screen)
fi: Modaali-ikkuna (Popup-ruutu)

en: More Settings
fi: Lisää asetuksia

en: NA
fi: Ei käytössä

en: Name
fi: Nimi

en: Need Help? Click Here!
fi: Tarvitsetko apua? Klikkaa tästä!

en: New Ticket
fi: Uusi tiketti

en: New Ticket!
fi: Uusi tiketti!

en: New ticket customer confirmation
fi: Uuden tiketin asiakkaan vahvistus

en: New ticket staff notification
fi: Uuden tiketin ilmoitukset henkilökunnalle

en: No
fi: Ei

en: No Agent Only Fields
fi: Ei vain agenteille kenttiä

en: No Agent fields
fi: Ei agenttien kenttiä

en: No Agent only Fields
fi: Ei vain agenteille -kenttiä

en: No Ticket Fields
fi: Ei tikettikenttiä

en: No Ticket fields
fi: Ei tikettikenttiä

en: No add-ons installed. See available add-ons - %1$s.
fi: Ei lisäosia asennettuna. Katso saattavilla olevat lisäosat - %1$s.

en: No filters found!
fi: Suodattimia ei löytynyt!

en: No matching data
fi: Ei täsmäävää tietoa

en: No matching users
fi: Ei täsmääviä käyttäjiä

en: No tickets found!
fi: Ei tikettejä löydetty!

en: None
fi: Ei mitään

en: Not Allowed
fi: Kielletty

en: Notification Type
fi: Ilmoituksen tyyppi

en: Number Only
fi: Vain numeroita

en: Number of Tickets shown per page for agent view.
fi: Tikettien määrä näytettäväksi per sivu agentin näkymässä.

en: Number of Tickets shown per page for customer view.
fi: Tikettien määrä asiakkaan näkymässä näytettäväksi per sivu.

en: Number of tickets
fi: Tikettien määrä

en: Numbered list
fi: Numeroitu lista

en: Once every minute
fi: Kerran minuutissa

en: Open
fi: Avoin

en: Open Ticket Widget
fi: Avoinna olevan tikettien vimpain

en: Other Reply Form Buttons
fi: Muut vastausnapit

en: Password
fi: Salasana

en: Password and confirm password does not match.
fi: Salasanat eivät täsmää.

en: Personal Data Retention
fi: Henkilötietojen säilyttäminen

en: Personal Information
fi: Yhteystiedot

en: Please Sign Up
fi: Rekisteröidy

en: Please confirm password!
fi: Vahvista salasana

en: Please confirm you are not a robot!
fi: Todista, että et ole robotti!

en: Please enter correct email address!
fi: Syötä voimassaoleva sähköpostiosoite

en: Please enter password!
fi: Syötä salasana

en: Please enter username!
fi: Syötä käyttäjätunnus

en: Please insert your email address
fi: Syötä sähköpostiosoitteesi, kiitos!

en: Please insert your email.
fi: Syötä sähköpostiosoite.

en: Please insert your name
fi: Syötä nimesi

en: Please insert your name.
fi: Syötä nimesi

en: Please select category.
fi: Valitse kategoria

en: Please select priority.
fi: Valitse prioriteetti.

en: Please select width of the field in create ticket form.
fi: Aseta kentän leveys tiketin luontilomakkeella.

en: Please sign in
fi: Kirjaudu sisään, kiitos!

en: Please wait ...
fi: Odota ...

en: Post Reply
fi: Vastaa

en: Priority
fi: Prioriteetti

en: Priority Name
fi: Prioriteetin nimi

en: Priority added successfully.
fi: Prioriteetti lisätty onnistuneesti.

en: Priority color and background color should not be same.
fi: Prioriteetin väri ja taustaväri eivät voi olla samat.

en: Priority deleted successfully.
fi: Prioriteetti poistettu onnistuneesti.

en: Priority order saved.
fi: Prioriteettijärjestys tallennettu.

en: Private Note
fi: Yksityinen muistiinpano

en: Public Mode
fi: Julkinen moodi

en: Radio Button
fi: Valintanappi

en: Raised By
fi: Lähettäjä

en: Recaptcha Type
fi: Recaptcha:n tyyppi

en: Recipients
fi: Vastaanottajat

en: Refresh
fi: Päivitä

en: Register Button
fi: Rekisteröidy nappi

en: Register Button
fi: Rekisteröidy nappi

en: Register Now
fi: Rekisteröidy nyt

en: Remember me
fi: Muista minut

en: Removed successfully.
fi: Poistettu onnistuneesti.

en: Reply
fi: Vastaa

en: Reply Thread
fi: Vastaa keskusteluun

en: Reply assigned me
fi: Vastaus delegoitu minulle

en: Reply assigned others
fi: Vastaa muille delegoituun tikettiin

en: Reply form position
fi: Vastauslomakkeen asettelu

en: Reply form position in open ticket page. 'Top' will load reply form above ticket threads and ticket threads will load in decending order. Whereas, 'Bottom' will load reply form below ticket thread and threads loaded in acending order.
fi: Vastauslomakkeen asettelu avoimen tiketin sivulla. "Yläreuna" avaa vastausikkunan tikettiketjun yläpuolelle ja "Alareuna" taas tikettiketjun alapuolelle.

en: Reply ticket notification
fi: Tikettien vastausilmoitukset

en: Reply to
fi: Vastausosoite

en: Reply to Closed Tickets
fi: Vastaa suljettuihin tiketteihin

en: Reply unassigned
fi: Delegoimattomaan tikettiin vastaaminen

en: Report Thread
fi: Ilmianna keskusteluketju

en: Required
fi: Vaadittu

en: Required fields can not be empty!
fi: Vaadittuja kenttiä ei saa jättää tyhjäksi!

en: Reset Button
fi: Tyhjennä nappi

en: Reset Default
fi: Palauta oletusarvot

en: Reset Filters
fi: Resetoi suodattimet

en: Reset Form
fi: Resetoi lomake

en: Restore
fi: Palauta

en: Restore Deleted Tickets
fi: Palauta poistetut tiketit

en: Restore Ticket
fi: Palauta tiketit

en: Right to left
fi: Oikealta vasemmalle

en: Role
fi: Rooli

en: Save
fi: Tallenna

en: Save Changes
fi: Tallenna muutokset

en: Save Filter
fi: Tallenna suodatin

en: Save Settings
fi: Tallennusasetukset

en: Saved Filters
fi: Tallennetut suodattimet

en: Search agent ...
fi: Etsi agentti...

en: Search...
fi: Etsi...

en: Select Field
fi: Valitse kenttä

en: Select Role
fi: Valitse rooli

en: Select User
fi: Valitse käyttäjä

en: Select agent role. You can create new role in Agent Roles section if needed.
fi: Valitse agentin rooli. Voit luoda uusia rooleja "Agenttien roolit" -osiossa jos tarpeellista.

en: Select conditions to show this field in create ticket form. Visible if no conditions set. Visible if any one of added conditions matches while creating ticket.
fi: Aseta ehdollisuus kentän näkymiseen tikettien luontilomakkeella. Jos ehtoja ei ole asetettu, kenttä on aina näkyvissä. Jos ehtoja asetettu, kenttä näkyvissä kun jokin asetetuista ehdoista toteutuu.

en: Select event to send this email.
fi: Valitse missä tapauksessa tämä sähköposti-ilmoitus lähetetään.

en: Select field
fi: Valitse kenttä

en: Select field type.
fi: Valitse kentän tyyppi.

en: Select option
fi: Valitse optio

en: Select page in which shortcode is inserted. Create a page with shortcode [supportcandy] if not created yet. Fullwidth page template is recommended.
fi: Valitse sivu johon lyhytkoodi on lisätty. Luo sivu joka sisältää lyhytkoodin [supportcandy] jos et ole jo luonut tällaista. Täyden leveyden sivutemplate suositeltu.

en: Select roles who will receive email notifications. Assigned Agent will be none if type is New Ticket. If you want to automate assign agent for new ticket, you can purchase our <strong>Assign Agent Rules</strong> add-on.
fi: Valitse roolit jotka saavat sähköposti-ilmoituksia. Asetettua agenttia ei ole jos tiketin tyyppi on "Uusi". Jos haluat automatisoida agentin asettamisen uusissa tiketeissä, tarvitset "Aseta agenttiroolit" -lisäosan.

en: Select statuses for unresolved filter in ticket list.
fi: Valitse tilastatukset jotka suodatetaan mukaan keskeneräisten tikettien listaan.

en: Select the captcha type for Supportcandy on create ticket page.
fi: Valitse "Captcha":n tyyppi tiketin luomissivulle.

en: Select user to whome you want to make an agent.
fi: Valitse käyttäjä josta haluat tehdä agentin.

en: Select your terms and conditions page.
fi: Valitse käyttöehto sivu

en: Selected users can see the widget.
fi: Valitut käyttäjät näkevät vimpaimen.

en: Set retention period
fi: Aseta tietojen säilytysaika

en: Set starting ticket id.
fi: Määritä tikettien ID-numeroinnin aloituskohta.

en: Set time for which personal data should br reatained.
fi: Aseta henkilötietojen säilytysaika.

en: Settings
fi: Asetukset

en: Settings saved.
fi: Asetukset tallennettu

en: Short description of the ticket.
fi: Lyhyt kuvaus tiketistä.

en: Show
fi: Näytä

en: Show Filters
fi: Näytä suodattimet

en: Show/hide ticket widget in open ticket.
fi: Näytä/piilota tikettivimpain avoimessa tiketissä.

en: Sign In
fi: Kirjaudu sisään

en: Sign In Button
fi: Kirjaudu sisään nappi

en: Sign Out Button
fi: Uloskirjautumisnappi

en: Sign in
fi: Kirjaudu sisään

en: Signature
fi: Allekirjoitus

en: Starting Ticket ID
fi: Tikettien ensimmäinen ID-numero

en: Status
fi: Suunnittelun tila

en: Status Name
fi: Tilan nimi

en: Status added successfully.
fi: Tila lisätty onnistuneesti.

en: Status color and background color should not be same.
fi: Tilan väri ja taustaväri eivät voi olla samat.

en: Status deleted successfully.
fi: Status poistettu onnistuneesti.

en: Status order saved.
fi: Tilajärjestys tallennettu.

en: Status to apply if 'Close Ticket' button clicked for a ticket.
fi: Tila joka asetetaan tiketeille "Sulje tiketti" -napin painamisen jälkeen.

en: Subject
fi: Aihe

en: Subject for email to send.
fi: Sähköpostin otsikko.

en: Submit
fi: Lähetä

en: Submit Button
fi: Lähetä

en: Submit Note
fi: Lähetysmuistiinpano

en: Submit Reply
fi: Lähetä vastaus

en: Submit Reply Button
fi: Lähetä vastaus nappi

en: Submit Ticket
fi: Lähetä tiketti

en: Success!
fi: Onnistui!

en: Support
fi: Tuki

en: Support %s
fi: Tuki %s

en: Support Agents
fi: Tukiagentit

en: Support Page
fi: Tukisivu

en: Tag
fi: Tagi

en: Templates
fi: Mallit

en: Term & Conditions & GDPR
fi: Käyttöehdot ja GDPR

en: Terms & Canditions
fi: Käyttöehdot

en: Terms Page
fi: Käyttöehdot sivu

en: Terms and Conditions Text
fi: Käyttöehdot teksti

en: Text Field
fi: Tekstikenttä

en: Text color of container for all screens including ticket list, open ticket, create ticket, etc.
fi: Taustaväri kaikkiin ruutuihin kuten tikettilista, avoin tiketti, luo tiketti jne.

en: Text color of priority.
fi: Prioriteettitekstin väri.

en: Text color of status.
fi: Tilatekstin väri.

en: Text to show on create ticket page.
fi: Teksti joka näytetään tikettien luomissivulla.

en: Text to show on thank you screen.
fi: Teksti joka näytetään kiitosruudussa.

en: Textarea
fi: Tekstialue

en: Thank you page
fi: Kiitosruutu

en: Thank you page redirect url
fi: Kiitosruudun uudelleenohjaus URL

en: Thank you text
fi: Kiitosteksti

en: There is a new version of %1$s available. %2$sView version %3$s details%4$s or %5$supdate now%6$s.
fi: Uusi versio %1$s saatavilla. %2$s Katso version %3$s yksityiskohdat %4$s tai %5$s päivitä nyt %6$s.

en: There is a new version of %1$s available. %2$sView version %3$s details%4$s.
fi: Uusi versio %1$s on saatavilla. %2$s Katson version %3$s yksityiskohdat %4$s.

en: This category will get applied for newly created ticket.
fi: Tätä kategoriaa käytetään uusille tiketeille.

en: This email is already registered, please choose another one.
fi: Tämä sähköposti on jo rekisteröity.

en: This format will be applicable for input date fields (datepicker) for SupportCandy.
fi: Tätä kalenteriformaattia käytetään päivämäärävalintakentissä SupportCandy -lisäosassa.

en: This format will be applicable for thread log time.
fi: Tämä formt

en: This priority will get applied for newly created ticket.
fi: Tätät prioriteettiä käytetään uusille tiketeille.

en: This status will be applied to the ticket if agent or any support staff post reply in ticket. 'Default' will not change status of the ticket in this case.
fi: Tämä tila asetetaan tiketille jos agentti tai muu tukihenkilöstö lähettää vastauksen tikettiin. "Oletus" ei muuta tilaa tässä tapauksessa.

en: This status will be applied to the ticket if customer post reply in ticket. 'Default' will not change status of the ticket in this case.
fi: Tämä tila asetetaan tiketille jos asiakas lähettää siihen vastauksen. "Oletus" ei muuta tilaa tässä tapauksessa.

en: This status will get applied for newly created ticket.
fi: Tätä statusta käytetään uusille tiketeille.

en: This username is already registered. Please choose another one.
fi: Tämä käyttäjätunnus on jo käytössä. Valitse toinen käyttäjätunnus.

en: Thread Date Format
fi: Ketjun päivämääräformaatti

en: Ticket
fi: Tiketti

en: Ticket Alice in Email Notification Subject
fi: Tikettitunniste sähköposti-ilmoituksen otsikossa

en: Ticket Categories
fi: Tikettikategoriat

en: Ticket Category
fi: Tikettikategoria

en: Ticket Fields
fi: Tikettikentät

en: Ticket Form Fields
fi: Tikettien kentät

en: Ticket ID
fi: Tiketin numero

en: Ticket List
fi: Tikettilista

en: Ticket List Header
fi: Tikettilistan otsake

en: Ticket List Item Mouseover
fi: Tikettilistan artikkelien mouseover

en: Ticket Logs
fi: Tikettiloki

en: Ticket Notifications
fi: Suunnitelman ilmoitukset

en: Ticket Permissions
fi: Tikettien oikeudet

en: Ticket Priorities
fi: Tikettien prioriteetit

en: Ticket Reply
fi: Tiketin vastaus

en: Ticket Status
fi: Tiketin tila

en: Ticket Statuses
fi: Tikettien tila

en: Ticket URL
fi: Tiketin osoitelinkki

en: Ticket URL Permissions
fi: Tiketin URL -säännöt

en: Ticket Widget Order  saved.
fi: Tikettien vimpainjärjestys tallennettu.

en: Ticket Widgets
fi: Tikettivimpain

en: Ticket assigned to all other agents change Raised By capability.
fi: Kaikille muille agenteille delegoitujen tikettien lähettäjän muutosmahdollisuudet.

en: Ticket assigned to all other agents change agentonly fields capability.
fi: Kaikille muille agenteille asetettujen tikettien vain agenteille kenttien muokkausmahdollisuudet.

en: Ticket assigned to all other agents change ticket fields capability.
fi: Kaikille muille agenteille asetettujen tikettien kenttien muokkausmahdollisuudet.

en: Ticket assigned to all other agents change ticket status capability.
fi: Kaikille muille asetetun tiketin tilan uudelleen asetusmahdollisuudet.

en: Ticket assigned to all other agents delete capability.
fi: Kaikille muille agenteille delegoitujen tikettien poistomahdollisuudet.

en: Ticket assigned to all other agents further assign capability.
fi: Kaikille muille agenteille asetetun tiketin uudelleendelegoimismahdollisuudet.

en: Ticket assigned to all other agents reply capability.
fi: Kaikille muille agenteille delegoidun tiketin vastausmahdollisuudet.

en: Ticket assigned to all other agents. This will also enable private notes.
fi: Tiketti asetettu kaikille muille agenteille. Myös tämä sallii yksityiset merkinnät.

en: Ticket assigned to user himself change Raised By capability.
fi: Käyttäjälle itselleen delegoidun tiketin lähettäjän muuttamismahdollisuudet.

en: Ticket assigned to user himself change agentonly fields capability.
fi: Käyttäjälle itselleen asetettujen tikettien vain agenteille tarkoitettujen kenttien muokkausmahdollisuudet.

en: Ticket assigned to user himself change ticket fields capability.
fi: Itselle asetetun tiketin kenttien muokkausmahdollisuudet.

en: Ticket assigned to user himself change ticket status capability.
fi: Käyttäjälle itselleen asetetun tiketin tilan vaihtamismahdollisuudet.

en: Ticket assigned to user himself delete capability.
fi: Käyttäjälle itselleen delegoitujen tikettien poistomahdollisuudet.

en: Ticket assigned to user himself further assign capability.
fi: .Tiketin uudelleendelegoimismahdollisuudet.

en: Ticket assigned to user himself reply capability.
fi: Käyttäjälle itselleen asetetun tiketin vastausmahdollisuudet.

en: Ticket assigned to user himself. This will also enable private notes.
fi: Tiketti asetettu käyttäjälle itselleen. Tämä sallii myös yksityiset merkinnät.

en: Ticket list filters default visibility
fi: Tikettilistan suodattimien oletusasetukset

en: Ticket not found.
fi: Tikettiä ei löytynyt.

en: Ticket number must be greater than current ticket number
fi: Tiketin numeron täytyy olla suurempi kuin nykyisen tiketin numero

en: Ticket priority
fi: Tiketin prioriteetti

en: Ticket status after agent reply
fi: Tiketin tila agentin vastauksen jälkeen

en: Ticket status after agent reply can not be deleted.
fi: Tikettien statusta agentin vastauksen jälkeen ei voi poistaa.

en: Ticket status after customer reply
fi: Tikettien tila asiakkaan vastauksen jälkeen

en: Ticket status after customer reply can not be deleted.
fi: Tikettien statusta asiakkaan vastauksen jälkeen ei voi poistaa.

en: Tickets
fi: Tiketit

en: Tickets Record
fi: Tikettirekisteri

en: Tickets are loaded by selected order for agent view by default.
fi: Tiketit ladataan oletuksena valitun järjestyksen mukaan agentin näkymään.

en: Tickets are loaded by selected order for customer view by default.
fi: Tiketit ladataan asiakkaan näkymään oletuksena valitussa järjestyksessä.

en: Tickets of customer having email %s has been anonymized.
fi: Sähköpostiosoitteen %s omaavan asiakkaan tiketit on anonymisoitu.

en: Timestamp
fi: Aikaleima

en: Tinymce toolbar
fi: Tinymce työkalupalkki

en: Title
fi: Otsikko

en: Title to show in notification list. Please make sure title you are entering is not already available in other notifications.
fi: Otsikko ilmoituslistassa. Varmista, että käyttämäsi otsikko ei ole käytössä missään muualla.

en: To
fi: Kenelle

en: To run cron please execute the following command per minute with your cron:
fi: Käyttääksesi cronia, aja seuraava komento cronissa joka minuutti:

en: Top
fi: Yläreuna

en: Type
fi: Tyyppi

en: URL
fi: Osoitelinkki

en: Unassigned
fi: Delegoimaton

en: Unassigned change agentonly fields capability.
fi: Delegoimattomien tikettien vain agenteille tarkoitettujen kenttien muokkausmahdollisuudet.

en: Unassigned change ticket fields capability.
fi: Agentille asettamattoman tiketin kenttien muutosmahdollisuudet.

en: Unassigned ticket assign agent capability.
fi: Agenteille asettamattomien tikettien asetusmahdollisuudet

en: Unassigned ticket change raised by capability.
fi: Delegoimattoman tiketin lähettäjän muutosmahdollisuudet.

en: Unassigned ticket list visibility.
fi: Agenteille asettamattomien tikettien listan näkyvyys.

en: Unassigned ticket reply capability.
fi: Delegoimattoman tiketin vastausmahdollisuudet

en: Unassigned ticket status change capability.
fi: Delegoimattoman tiketin tilan vaihtamismahdollisuudet.

en: Underline
fi: Alleviivaus

en: Unresolved
fi: Keskeneräinen

en: Unresolved Statuses
fi: Keskeneräiset tilat

en: Url to redirect in case you want to show your custom thank you page. Keep this empty to show above default thank you messege.
fi: URL uudelleenohjaus jos haluat näyttää oman kiitosruudun. Pidä tämä tyhjänä jos haluat näyttää järjestelmän oletusviestin.

en: User Registration
fi: Käyttäjän rekisteröinti

en: User Registration Method
fi: Käyttäjien rekisteröitymistapa

en: User Tickets
fi: Käyttäjien tiketit

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: Username or email
fi: Käyttäjänimi tai sähköpostiosoite

en: View Less
fi: Näytä vähemmän

en: View More
fi: Näytä lisää

en: View More ...
fi: Näytä lisää ...

en: View assigned me
fi: Näytä minulle asetetut tiketit

en: View assigned others
fi: Katsele muille asetettuja tikettejä.

en: View unassigned
fi: Katso agenteille asettamattomat

en: Visibility
fi: Näkyvyys

en: WP Cron (Wordpress Cron)
fi: WP Cron

en: Whether this field is medatory or optional. Yes indicates mendatory whereas no indicates optional.
fi: Määrittele onko kenttä pakollinen. "Kyllä" jos pakollinen, "Ei" jos valinnainen.

en: Width
fi: Leveys

en: Yes
fi: Kyllä

en: You are not authorized to view this ticket.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia tarkastella tätä tikettiä.

en: You do not have permission to install plugin updates
fi: Sinulla ei ole oikeutta asentaa lisäosan päivityksiä

en: Your Email
fi: Sähköpostiosoitteesi

en: Your Name
fi: Sinun nimesi

en: Your ticket has been closed!
fi: Tikettisi on suljettu!

en: Your ticket has been created successfully!
fi: Tikettisi on luotu onnistuneesti!

en: added note %1$s
fi: Lisää muistiinpano %1$s

en: assign agent changed to %1$s
fi: Asetettu agentti muutettu %1$s

en: category changed to %1$s
fi: Kategoria muutettu %1$s

en: days
fi: päivää

en: done
fi: Tehty

en: hours
fi: tuntia

en: just now
fi: juuri nyt

en: minutes
fi: minuuttia

en: months
fi: kuukautta

en: new_ticket
fi: uusi_tiketti

en: priority changed to %1$s
fi: prioriteetti muutettu %1$s

en: replied %1$s
fi: vastattu %1$s

en: reported %1$s
fi: raportoidut %1$s

en: seconds
fi: sekuntia

en: status changed to %1$s
fi: tila muutettu muotoon %1$s

en: ticket_widget changed to %1$s
fi: tikettivimpain muutettu muotoon %1$s

en: updated successfully.
fi: päivitetty onnistuneesti.

en: weeks
fi: viikkoa

en: years
fi: vuotta
